metrika yandex
  • $31.81
  • 34.54
  • GA15470

Haberler / Ankara Analiz

Ankara Filistin Dayanışma Platformu: Gazze'deki Direnişin Çığlığını Türkiye'de Yükseltiyoruz!

24.11.2023

 

 Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, Hacı Bayram Veli Camii avlusunda bir araya gelerek Filistin'de yaşanan olaylara dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını İMH Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Harun Özçelik okudu.

Özçelik, açıklamasında Filistin'de 48 gündür devam eden çatışmalarda yaşanan insan hakları ihlallerini ve Gazze'deki zor durumu vurgulayarak, Hamas'ın direnişini öne çıkardı. Siyonist işgalcilerin hesaplarını alt üst eden Hamas'ın beklenmedik direnişiyle umutlarının arttığını belirtti.

Açıklamada, tarihi örneklerle Gazze'nin direnişi ve özgürlük mücadelesiyle kıyaslanarak, Batı medeniyetinin barbarlığına rağmen Gazze'nin zaferle çıkacağına inançlarını dile getirdi. Ayrıca, basın açıklamasında Gazze'deki şehitlere rahmet dilendi ve Türkiye'den Filistin'e duyulan destek vurgulandı.

Harun Özçelik, açıklamasını, "Gazze özgürleşene dek, Filistin özgürleşene dek boykot bizim siyah sarığımızdır." sözleriyle noktaladı.

Platform üyeleri, basın açıklamasının ardından Filistin'deki zor durum ve şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Platform, Filistin'e desteklerini sürdüreceklerini ve bu konudaki duyarlılıklarını devam ettireceklerini belirtti.

Harun Özçelik'in Okuduğu Basın Açıklamasının metni aşağıda verilmiştir:

Bismillahirrahmanirrahim.

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!

Ey Filistin'in aziz evlatları!

Ey Gazze'nin izzetli insanları!

Ey İzzettin Kassam'ın şerefli askerleri!

Hepinizi Türkiye'den, Ankara'dan binlerce selam ile selamlıyoruz.

Terör örgütü 48 gündür insanlığı ayaklar altına aldı. Gazze'yi yaktı, yıktı. 14.000'den fazla şehidimiz var. Enkazların altında kalan şehitlerin sayısını bilmiyoruz. Fakat bugün 7 Ekim öncesinden daha umutluyuz.

Hamas'ın beklenmedik direnişi, mücadelesi siyonist işgalcilerin hesaplarını yerle bir etti. Nice az toplulukların, kendilerinden fazla olanlara karşı galip geldiğini Gazze bize bir kez daha gösterecek.

Talut'un küçücük ordusuyla Calut'u hezimete uğrattığı gibi, Bedir'in aslanlarının müşrikleri perişan ettiği gibi, Gazze'deki kardeşlerimizin siyonizmi ayaklar altına aldığını göreceğiz.

Batı medeniyetinin tüm barbarlığına rağmen, küfrün tek millet olmasına rağmen yenileceklerine şahit olacağız.

Gazze'deki bir avuç yiğidin dünyayı susturan, pıstıran, diz çöktüren siyonizm terörüne nasıl da darbe vurduğuna şahitlik ediyoruz.

Evet bu darbeyi Gazzenin mücahitleri vurdu! Ve Gazze dünyaya bir emsal oldu!

Saldırının ilk günlerinde Hamas liderlerinden Halid Meşal tarihin hangi sayfasında yer alacaksınız diye sormuştu? O gün cevap vermiştik. Haktan yana, mazlumdan yana, adaletten yana olacağız demiştik.

Ebu Ubeyde "Zalimlerden hesabı biz soracağız, sessiz kalanlardan ise Allah soracak" demişti. Sessiz kalmadık. İlk günden bu yana terörün karşısında, zalimin karşısında, siyonizmin karşısında, direnişin yanında olduğumuzu her ortamda haykırıyoruz.

7 haftadır her Cuma namazı sonrası farklı camilerde açıklamalarımızı yaptık. Her pazar sabah namazı sonrası Hacı Bayram caminde duamız devam ediyor. Filistin direnirken bizler de Ankara'dan hak ve adaletten yana olan safımızı ilk günden bu yana ilan ediyoruz.

Bu günden sonra da haykırmaya devam edeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Fakat şu tehlikeye de işaret etmek istiyoruz. Bugün adına ateşkes diyemedikleri bir insani ara verilecek. Bu bizi rehavete düşürmemeli. Gazze işgalini gündemimizden düşürmek Filistin’e yapılacak en büyük kötülük olacaktır. Terör devleti katliamına, saldırılarına, işkencelerine devam ediyor. Katliamı devam ettireceklerini ilan ediyorlar. İnsani ara dedikleri saçmalık işgali sonlandırmayacak. Bizler de Filistin’i gündemimizde tutmaya devam etmeliyiz. Her zeminde direnişin yanında olacak bir duruş sergilemeliyiz. Siyonizmi her alanda boykot edeceğiz. Özellikle günlük alışverişlerimizde, ticaretimizde boykota durmaksızın devam ediyoruz.

Mallarıyla direnişe katılamayanlar Cihad meydanına çıkamazlar. Bu sebeple boykotu önemsiyoruz. Siyonist ve siyonist destekçisi ürünleri boykot bizim için hayat biçimidir artık. Bu boykotu çocuklarımıza öğreteceğiz.

Selahattin’in siyah sarığı vardı Kudüs'ü fethetmeden çıkarmadığı! Bizim de bir siyah sarığımız olmalı! Bizim siyah sarığımız boykotumuz olsun! Kudüs özgürleşene dek Filistin özgürleşene dek boykot bizim siyah sarığımızdır.

En ufak bir ürünü boykot edemeyenler mallarından, canlarından vazgeçemezler. Bizler Gazze'ye mazeretsiz bir şekilde her türlü desteği sunmakla mesulüz. Bizler ferden bunu yaparken Hükümet yetkililerine de sesleniyoruz; bu siyonist katillere ürün göndermekten vazgeçin. Gemiler artık terör devletine can vermesin. Aksine, gemiler artık Gazze sahiline can versin. İnsani arada ve sonrasında gemiler Gazze'ye sahilden ihtiyaç malzemelerini ulaştırsın. Devlet yetkilileri bu önemli konuda adım atsınlar.

Kıymetli kardeşlerim Filistin'de, Gazze'de 14.000'den fazla insanımız şehid oldu. Bu kervana Türkiye'den iki kardeşimiz de katıldılar. Seyfullah Bilal Öztürk, Yakup Erdal kardeşlerimiz Lübnan sınırında Hamas yetkilileri ile birlikte iken siyonist teröristlerin bombalarıyla şehadet şerbetini içtiler. Rabbimiz Seyfullah Bilal Öztürk, Yakup Erdal ve tüm Gazze'li şehidlere rahmet eylesin. Biz inanıyoruz ki Türkiye'den milyonlarca insan bu duygu ile yaşıyor. Mescid'i Aksa için şehadete koşacak milyonlar var bu ülkede. Fakat bazı kendini bilmezler bunu anlayamazlar.

Şuna inanıyor ve iman ediyoruz. Mescidi Aksa özgürlüğe kavuşacaktır. Gazze özgürleşecektir. Özgür Filistin devleti kurulacaktır. Bu süreçte bizler var gücümüzle kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Son olarak İsmail Heniye'nin dünya halklarını selamladığı gibi biz de selamlıyoruz. Amerika' da, Avrupa' da, Asya'da tüm dünyada meydanları dolduran özgür insanlara selam olsun! Aksa Tufanı'nın sadece Gazze'yi değil tüm dünyayı özgürleştireceğine yürekten inanıyoruz! Yaşasın Küresel İntifada.!

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş