metrika yandex
  • $32.12
  • 34.83
  • GA17500

Haberler / Yorum - Analiz

Yaşasın Trump - 2 ! / Mehmet Yavuz AY

11.08.2018

“Ne çok şey borçluyuz Siyonist Hıristiyan Trump’a.

Kendi adıma çok teşekkür ediyorum : Hay sen çok yaşa Trump, Şaron gibi öleme!

Adam daha ne yapsın; tarihin koridorlarında eski zaman güzellemesi ile mutlu, günümüzün dayatmaları karşısında ezik ve sinik, dünya sevgisi ve ölüm korkusuyla titrek, narkozlu uykulardaki Müslümanları sarsıp kendine getirmek için çırpınıyor.” (Yaşasın Trump! 14.12.2017)

Herkes düşünsün!

Liberali, sağcısı, solcusu, muhafazakârı, kemalisti, ulusalcısı… En çok da “Zulüm 1453’de başladı” diyenler.

İçimizden hatırı sayılır oranda kitleleri devşirdiler. Bu ülkenin canlarını, bu ülkenin değerlerine karşı siyasal ve kültürel Truva atları olarak sahaya sürdüler. Etnik, mezhebi, ideolojik iç çatışmalar armağan ettiler. Dayattıkları ulus devlet formatı, hep ayrışma, güvensizlik, düşmanlık tohumları ekilmesine sebep oldu.

Saldırgan, sapkın, kudurgan, haydut ve putperest Batı medeniyetinin doğu kolu Rusya’nın işgallerini gördük. Yüzbinlerce şehit verdik, Sarıkamış ve diğer doğu topraklarımızda.

1915’de “Çanakkale geçilmez!” dedik. Filistin’den Şam, Bağdat, Hicaz’a; Afrika’dan Bosna, Üsküp, Prizren, Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan, Batı Trakya’ya; Kafkaslardan Türk Cumhuriyetler, Diyarbekir, Van, Gaziantep, Urfa, Gaziantep’e, yüzbinlerce Osmanlı toplumunun yiğit çocuklarını şehit vererek… Batı medeniyetinin batı kolu İngiltere ve Fransa’nın işgal girişimlerine göğüs gerdik…

Çanakkale geçildi!

1920’de batılı emperyalistler ellerini kollarını sallayarak İstanbul’u işgal ettiler.

İşgalci Batı güçlerinin ideolojisini, kültürünü amentü haline getiren bir devlet yapılanması çıktı karşımıza.

O halde bunca kanı niye döktük? Yüzbinlerce şehidi ve yaralıyı niye verdik?

Anayasadan medeni kanuna, ceza kanunundan ticaret kanununa değin tüm hukuk müktesebatını işgalci, sömürgeci Batıdan aldık.

Kıyafet başta olmak üzere kültürel tüm verilerimizi, davranış biçimlerimizi değiştirdik. Batı toplumları kertenkele deliğine girse biz de girer olduk.

Camilere kiliseler gibi sıralar, oturaklar koymayı konuştuk. Yeni kıble Batı olmuştu.

Ama yine de memnun olmadılar, güvenmediler. Yahudiler, Hıristiyanlar hiç dostumuz olmadı, kıyamete kadar da olmayacaklar.

“Coğrafya kaderdir” denir. Ateist, liberal, ulusalcı, Kemalist, demokrat olmak fark etmez; Batının gözünde hepsi yine de Müslümandır.

Dindar, laik Türkiye toplumu olarak neler yapmalıyız?

Liberaller, Amerikancılar, Avrupacılar! Hâlâ kurtuluşu Batıda mı arayacağız?

Bize ait değerlere şüpheyle hatta nefretle bakarken Batı’dan gelen her şeyi kutsamaya devam edebilir miyiz?

Evet… Mahkûm edildiğimiz mağaranın dışına çıkarak, Araf tepesinde, tarihe yön veren Batı’nın kalbimize şırınga ettiği gerçekliklerin sahte olabileceğini düşünerek işe başlayabiliriz.

Gözlerimizi hakikatin ışığına alıştırarak, modern gözbağcılığın gösterisine dur diyebiliriz.

Batının merhametten, insanlıktan yoksun çocukları nereye gittilerse toprakları koloni, insanlarını köle yaptılar.

Amerika yerlilerini düşün: Toprakları çalınan, özgürlükleri elinden alınan. % 90 ‘ı yok edilmiş yerli kardeşlerimizi.

Afrika’ya bak: Kaynaklarını talan etmeye, insanlık onurunu ayaklar altına almaya koşmalarına. Büyük zulümlerle, hayvan avlar gibi topladıkları insanlarını köleleştirerek Amerika’ya götürmelerine. Renklerinden hakaret kelimeleri üretmelerine, “zenci” demelerine. Köklerinden koparılmış siyah kardeşlerimize…

Asya’ya dön yüzünü: Muazzam yeraltı ve yerüstü kaynaklarını ülkelerine akıtmak için insan avına çıktıklarını… İşgallerini sağlamlaştırmak için kitleler arasına fitne ve fesat tohumları ektiklerini. Şirketler kurarak ülkelerin kaynaklarını sömürdüklerini, demografik yapıları değiştirdiklerini gör…

Hatırla: İki dünya savaşı çıkardıklarını, en az 110 milyonun insanın ölümüne sebep olduklarını. Suçsuz insanların üzerine, şehirlere atom bombası attıklarını.

En az bir milyon Ruandalıyı Suriyeliyi katlettiklerini, 2 milyona yakın Iraklının yok edildiğini…

İnsanlığın vicdanını, merhamet duygularını lekelediklerini. Irkçı ve faşist olduklarını. Hitler’i, Mussolini’yi, Lenin’i, Stalin’i, Mao’yu dünyaya belâ ettiklerini. Beyaz’ın efendi diğerlerinin hizmetçi olduğuna inandıklarını.

Afganistan, Irak, Suriye ve Yemen’de yeni silahlarını denediklerini itiraf eden Amerika’yı, Rusya’yı, İngiltere’yi, Fransa’yı ve diğerlerini…

Gelelim bize.

Güçlü bir öze dönüş rüzgârına ihtiyacımız var. Tarihimiz ve tecrübelerimiz bize derinlik ve direnç sağlayacaktır.

Hep beraber özeleştiri yapmalıyız. 200 yıllık Batılılaşma maceramızın ne getirip götürdüğüne dair.

Teknolojik üstünlük ve getirdiği zenginlik, dünyanın başına belâ edilmiştir. İnsan ruhunun bu denli çölleştiği, insanın değersizleştiği, küçüldüğü günümüzde; şiddet, sapkınlık, ailenin yara alması, psişik ve nevrotik hastalıkların çığ gibi artması, intiharların yaygınlık kazanması görmezden gelinemez.

Küresel kapitalizmin patronlarına, din bezirgânlarına, Batı’nın anayasal güce kavuşturduğu ideolojik prangaya karşı sağlıklı, yapısal bir tavır geliştirmeliyiz.

Önce neye inanacağımızı belirlemek zorundayız: Putlaştırılmış akla ve Şeytan’a mı, sonsuz merhamet sahibi, bağışlayıcı yüce Yaratıcıya mı?

İman ve aklın yollarını ayıranlara aldırış etmeden değer ve nesne üretmeliyiz.

Adâlet hiçbir bahane göstermeden hedefimiz olmalı. Ehliyet ve liyakat en önemli ölçü kabul edilmeli, hiçbir partizanlık bu hazineyi değersizleştirememeli.

Küresel kapitalizme kaynaklarımızı, ulusal/küresel medyaya değerlerimizi yağmalatmayacak rasyonel adımlar atmalıyız.

Zevk ve sefa içinde, hız ve hazzın kölesi olarak tüketim toplumunun ruhsuz ve amaçsız parçası olmaya hayır diyebilmeliyiz. Lükse, israfa karşı tutarlı ve kararlı bir duruş sergilemeliyiz. İlkelerle büyür, sade bir hayatla geleceği inşa eder; lüks ve konforla batarsınız.

Üretmeden tüketme peşinde koşmak, küresel kapitalizmin kölesi olmaktır.

Dünyada en az tasarruf yapan ülkeler arasındayız. Tasarruf, dış güçlerin operasyonları önünde güçlü bir settir.

Haydut Batı güçten anlamaktadır. Savunma sanayini daha da güçlendirmeli, dışa bağımlılığımızı en aza indirgemeliyiz. Teknolojik eksikliği de olsa silâhlarımızı, araç ve gereçlerimizi kendimiz üretmeliyiz. Yerli yazılımlar hayatî önem arz etmektedir.

Kadınlarımızı kapitalizmin oyuncağı olmaktan kurtarmalıyız.

İman, ahlâk, ilim ve davranış bütünlüğünü yakalamalıyız.

Bütün ilimlerin bir arada verildiği eğitim sistemi; ateizm, deizm, nihilizm dalgalarını kıracaktır.

Bağımsızlığımızın yolu; iman, ahlâk, akıl, plân, proje bütünlüğünden geçiyor.

İşte o zaman ülkemizi her türlü saldırıdan koruyabilir, yeniden insanlığın vicdanı, ezilenlerin sesi olabiliriz.

 

11.08.2018, Kardelen, Ankara

Mehmet Yavuz AY

Yorum Ekle
Yorumlar (11)
Mahmut Ay | 14.08.2018 11:38
Çok güzel,devamında yarar var.
Yusuf | 13.08.2018 14:31
Eyvallah Yavuz bey... Eyvallah Hertaraf haber
H. ÇELİK | 13.08.2018 11:07
-"......Güçlü bir öze dönüş rüzgârına ihtiyacımız var." Evet, öze dönüş gerekiyor. Bu "öz" elbette ki İslam olmalı diyorum. Ama şu anki dünya pratiğindeki İslam değil elbette. Peygamber efendimizin uyguladığı İslam'a. Herkesin doğa, hayvanlar ve insanlarla ilişkilerinde hep referans edineceği asr-ı saadet döneminde uygulanan; sevgiyi, merhameti ve adaleti şiar edineceği İslam'a. Bu yapılabilirse, diğer tüm sorunlar kendiliğinden hallolur zaten diye düşünüyorum. Ama, bu hedefe şu çağda nasıl ulaşabiliriz.? Bu da başka bir yazı konusu da olabilir belki. Emeğiniz için teşekkürler, gönlünüze de ferahlıklar dilerim sayın Yazar...
Şahin akdogan | 13.08.2018 10:43
Beynine saglik evdeoturmak sana yaramış araba kullanırken okudum araba kullanırken de yazdim
Mustafa Akyol | 12.08.2018 09:48
Inşallah, ABD, AB ve Bunların gerisindeki İsrail Siyonistlerin, umursamadan Müslüman Dünyasının temsilcisi olarak gördükleri, Türkiyeye açmış oldukları saldırı , sadece Müslüman ülkelerin değil, diğer mazlum milletlerinde uyanmasına vesile olur.
Muhammad heidariad | 11.08.2018 23:32
ABD, Türkiye'ye 8 şart koştu! Yaptırım konulmaması için İran'a 3 şart dayatan ABD'nin NATO müttefiki Türkiye'ye 8 şart dayatması dikkat çekiyor. İşte Washington adeta Türkiye'nin tapusunu istediği o şartlar: 1. Papaz Brunson dahil 15 Temmuz darbe girişiminde rol alan 20 ajanın ivedi serbest bırakılması. ABD, Özellikle Brunson'ın tahliyesi için 15 Ağustos Çarşamba gününe kadar Ankara'ya süre verdi. 2. Türkiye'nin İran'a kapsamlı ambargo uygulaması. 3. Rusya'dan S400 satın alınmaması. 4. Ankara'nın Kudüs politikasını gözden geçirmesi. 5. Kıbrıs Adası etrafında doğalgaz ve petrol aramaktan vazgeçmesi. 6. Halkbank'a kesilecek cezaya razı olunması. 7. Ankara'nın Fetullah Gülen'in iadesini talep eden dosyayı kapatması. 8. Türkiye'nin sahip olduğu kritik madenlerde ruhsatların Amerikan şirketlerine verilmesi.
Polima Mustafa | 11.08.2018 23:31
Tebrik ediyorum
Ömer ÇOLAK | 11.08.2018 23:30
Yazdıkları Doğru ve güzel inşallah tepeden başlarlar tasarruf ve sade yaşama.
Haydar selçuk | 11.08.2018 23:29
Teşekkür ederim süper bir yazı
Yahya ÖZTÜRK | 11.08.2018 23:24
Tebrikler kardeşim. Yeni yazılarını hasretle bekliyorum.
Emin GÜNEŞ | 11.08.2018 23:16
Allah Ecrini arttırsın!