metrika yandex
  • $33.18
  • 36.27
  • GA18520

Haberler / Türkiye

Zafer Erdoğan'ın!

28.05.2023

Türkiye’de halk iradesi mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana oldu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık olarak  oyların yüzde 52.10  alarak,  büyük bir farkla Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak yeniden seçildi. Erdoğan’ın rakibi ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaklaşık olarak yüzde 47.90 gibi oy oranıyla yenilgiye uğradı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu milletin teveccühüyle tamamladıklarını belirtti ve millete yönelik şükranlarını ifade etti. Ayrıca, önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha aldıklarını ve milletin bu tercihiyle gurur duyduğunu vurguladı.

Erdoğan, seçim sonuçlarını değerlendirirken, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin galibinin 85 milyon vatandaş olduğunu belirtti. "Biz 'öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek' demiştik. Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye'dir. Seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir ki hiç kimse bu ülkenin kazanımlarına göz dikemez. Hiç kimse Türkiye'ye parmak sallayamaz. Bunun için terör örgütünden karanlık mahfillerle herhangi bir aracı ayağımıza dolayamaz" şeklinde konuştu.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben, Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği vekillerle ilgili olarak CHP'nin hesabını sorması gerektiğini ifade etti.

Cumhur İttifakı’nın en önemli bileşenlerinden biri olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin lideri Devlet Bahçeli de seçim sonuçlarına ilişkin aşağıdaki açıklamalarda bulundu:

"Türk milleti bugün tarih yazmış, kutlu varlığına, müstakbel geleceğine tertemiz iradesiyle sahip çıkmıştır.

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci tur seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Sayın Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir.

Türk demokrasisi ve siyaset tarihinde iki turlu bir seçimin ilk örneği yaşanmakla birlikte k atılım oranının yüksekliği milli ve demokratik şuurun canlılığına işaret etmiştir.

Türkiye'nin demokrasi standartlarında yüksek seviyeye ulaşması ve dünya çapında mukayese üstünlük kazandığı çarpıcı bir gerçek olarak belirginlik kazanmıştır.

Aziz milletimiz demokrasi fethiyle egemenlik haklarını ve tarihi mirasını güçlü şekilde kucaklamış, kardeşlik hukukuyla varoluş namusunu koruyarak Türk ve Türkiye yüzyılı vizyonuyla buluşturma iradesi göstermiştir."

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
dini sohbetler sohbet elektronik sigara islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet escort bayan kartal