metrika yandex

Haberler / Yorum - Analiz

Enes Kara Olayı.. Biz sizin kim olduğunuzu biliyoruz!/Süleyman Uğurlu

12.01.2022

Enes Kara, 20 yaşında intihar etti. Bir cemaatin yurdunda kalıyordu ve bu hayat ona ağır geldi. Hayatta tutunacağı bir dal kalmadığını söyleyerek canına kıydı. Üzülmemek elde değil…

Enes Kara’nın bu trajik ölümünün ardından alışık olduğumuz üzere sosyal medyada tarikatlar, cemaatler üzerinden İslam’a saldırılar başladı. Herkes kendi menfaati doğrultusunda bu intiharı kullanmak istedi. Muhalefet kanadındaki siyasiler başta olmak üzere çok farklı yelpazedeki insanlar koro halinde tarikatlara lanet okudu. Daha kısa bir süre önce uyuşturucu kullandığı için gözaltına alınan şarkıcı Tarkan’da bu koronun içinde yer aldı. Hatta iş öylesine boyutlara ulaştı ki şikâyetçi olmadığını söyleyen baba bile linç kampanyasına tabi tutuldu. 

Şimdi burada bi durun beyler!

Biz sizin kim olduğunuzu biliyoruz! 

Siz, halkınızın dinine, değerlerine yabancılaştırılmış, İslam’a saldırınca kendisini modern olarak gören, bundan anlamsız bir şekilde haz alan, Batı medeniyetinin kötü taklitçisi bir avuç zavallısınız! Siz, düşmanının yaşam tarzını, hayata bakış açısını içselleştiren buna rağmen ne onlardan olabilen ne de Müslüman kalabilen kimliksiz, kişiliksiz, karaktersiz bir zümresiniz. 

Siz, batıdan aldığınız fasit fikirlerle ahlaksızlıklar üzerine kurulu bir dünya inşa ettiniz. Utanmanın, arlanmanın, helalın haramın, sınırların, erdemin, insanlığın olmadığı ahlaksız bir dünya! Müslümanların evlatlarını bu ateş çukuruna çekmek için kendinizi modern dünyanın yüzü olarak gösterirken sizin gibi ahlaksız olmak istemeyenleri yobaz olarak yaftaladınız. 

Evlatlarını sizden, sizin çirkin dünyanızdan korumak isteyen aileler elbette ki çıkışı çocuklarını cemaat yurtlarına yazdırmakta buldu. 

Tüm bunlara rağmen utanmadan Enes Kara’nın intiharını kullanarak İslam’a saldırmaya çalışıyorsunuz! Peki, son beş yılda sizin bu ahlaksız, merhametsiz, adaletsiz dünyanızda yaşamak istemeyerek intihar eden 15 binden fazla insanın katili kim? Sizin menfaate dayalı ahlaksız dünyanız, kapitalist ilişkiler, laik sistem değil de kim? 

Siz, gençlerimizi zehirlediniz! Ruhlarını öldürdünüz! Yaşam gayelerini elinden aldınız! Umutlarını çaldınız! Asıl katil sizsiniz! Siz ve sizin çirkin dünyanız! 


Biz, haksız yere tek bir insanı öldürmenin tüm insanlığı öldürmekle eş değer olduğunu söyleyen bir dinin şerefli mensupları, Allah Subhnehu ve Teala’nın kullarıyız. Biz Müslümanız! Siz ise insana, insanın değerlerine, dine, ahlaka, erdeme önem vermeyen kapitalist sistemin gönüllü kölelerisiniz! Bu nedenle sesiniz çok çıksa da kaybedeceksiniz! 

.
Süleyman Uğurlu
Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Özcan | 12.01.2022 20:28
Bizde sizin kim olduğunuz biliyoruz. TRT1 Mahrem dizisi bizi ilgilendirmez onlar gibi yapılanmaları ilgilendirir. Artik bırakın bu batı sevdası yok din düşmanliği yok dine yabancılaşma... Dinde zorlama yoktur!!!