metrika yandex

Haberler / Yorum - Analiz

Atasoy MÜFTÜOĞLU yazı ve yorumları ile Hertaraf'ta

28.06.2019

Araştırmacı Yazar Atasoy MÜFTÜOĞLU yazı ve yorumlarını ile Hertaraf Takipçileri için yazacak...

Camiamızın yakından tanıdığı Ak Saçlı, Bilge İnsan, Usta Kalem,  Üstad Atasoy Müftüoğlu'nun gündeme ilişkin yazılarını Hertaraf Haber'de takip edebilirsiniz....

Atasoy Bey'in İlk yazısından bir kaç pasaj:.

İSLAMİ VAROLUŞUN PARÇALANMASI

"Modern- entelektüel- ideolojik vesayet ve sömürgecilik altında bulunan toplumlar, yalnızca ideolojik ve ırkçı gerekçelerle, toplumlarımıza dayatılan entelektüel- siyasal – kültürel şiddetle hesaplaşamıyor. İslami anlamda sahip olduğumuz özgürlüklerin sınırlarını, ideolojik-entelektüel- sömürgeci irade belirliyor. Günümüzde, bütünüyle ideolojik ve ırkçı gerekçelerle İslam ülkelerine- toplumlarına-halklarına dayatılan ambargoların, toplumlarımızda kitle imha silahları ölçeğinde derin- büyük-onulmaz tahribatlara yol açtığını gereği gibi göremiyor, hatırlamıyor ve tartışmıyoruz." 

"Herhangi bir toplumun, kendi toplumlarımızın duygusal popülizmler temelinde çıkarcı- pragmatik bir siyasal konjonktüre hapsedilmesi, hapsedilebilmesi, ilgili toplumların kültürel- entelektüel bir çölleşmeye uğradığını gösterir. Günümüzde karşı karşıya bulunduğumuz  bu çölleşme sebebiyle, toplumsal çürümeye, yabancılaşma, kültürsüzleşme ve yozlaşmaya itiraz edemediğimiz gibi, emperyal gündeme müdahale edebilecek etkiler de üretemiyoruz. "

Yazının tamamını Yarın Hertaraf Haberden Okuyabilirsiniz...

http://www.hertaraf.com/koseyazisi-atasoy-muftuoglu-islami-varolusun-parcalanmasi-1017

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş