metrika yandex

Haberler / Türkiye

Ali Haydar Haksal'dan zorunlu açıklama

03.08.2022

Yedi İklim Yayınları ile Yedi İklim Dergisi’nin isimleri birbirine karıştırılarak Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal zan altında bırakıldı.

31 Temmuz 2022 tarihinde düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda ( KPSS) sorulan çok sayıda sorunun, Yediiklim Yayınları'nın deneme soru kitapçığındaki sorularla aynı olduğu iddia edildi.

ÖSYM Başkanı’nın görevden alınmasına neden olan süreçte, Yedi İklim Yayınları ile Yedi İklim Dergisi’nin isimleri de birbirine karıştırılarak Yedi İklim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Haksal zan altında bırakıldı.

Edebiyatçı Haksal, sosyal medyadan “zorunlu açıklama” başlığıyla yayımladığı açıklamada Yedi İklim Yayınları ile ilgilerinin olmadığını duyurdu.

Haksal şöyle yazdı:

Yedi İklim dershaneleri ve konuyla ilgili yayınları olan kurumla hiçbir ilgimiz yoktur. Sadece isim benzerliği vardır. Dergimiz 1987 yılında kuruldu. Adımızı çalıp tecil ettiren kurum ve yaptıkları onların sorumluluğundadır. Yediiklim kültür, sanat, edebiyat ve medeniyet dergisiyiz. Bu bir bilgilendirmedir.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş