metrika yandex
  • $29
  • 31.27
  • GA2000

Haberler / Dünya

İsrail'in saldırısı sonucunda 6 Filistinli şehit oldu

21.09.2023

 

İşgalci İsrail'in, Cenin ve Akbet el-Cabir mülteci kamplarında gerçekleştirdiği saldırılarda 6 Filistinli sivil şehit oldu. Saldırılarda kullanılan patlayıcı yüklü insansız hava aracı büyük endişe yaratmaktadır. 

İsrail Saldırısında 6 Filistinli Sivil  Şehit Oldu

Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde İsrail askerlerinin gerçekleştirdiği son saldırılarda, toplam 6 Filistinli sivil şehit oldu. İşgalci güçler, saldırılarda patlayıcı yüklü küçük insansız hava araçlarını kullanarak büyük bir insanlık faciasına yol açtı. 

Cenin Mülteci Kampı Baskını: 4 Filistinli Şehit

İsrail ordusu, Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Cenin Mülteci Kampı'na düzenlediği baskında 4 Filistinliyi şehit etti. Baskında ayrıca 30'dan fazla Filistinli yaralandı.

Akbet el-Cabir Mülteci Kampı Saldırısı: 1 Şehit

Batı Şeria'nın Eriha kentindeki Akbet el-Cabir Mülteci Kampı'nda gerçekleşen İsrail saldırısında 19 yaşındaki bir Filistinli hayatını kaybetti.

Gazze Şeridi'nde Protesto Sonucu 1 Şehit

Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında düzenlenen protestolarda, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli yaşamını yitirdi. Son 24 saat içinde İsrail askerlerinin şehit ettiği Filistinli sayısı toplamda 6 oldu.

İnsansız Hava Aracı Kullanımı Büyük Endişe Yaratıyor

İsrail saldırılarında kullanılan patlayıcı yüklü "intihar" tipi küçük insansız hava aracı (İHA), büyük endişe yaratıyor. İHA'ların sivil bölgelere verdiği zararlar ve masum insanların hayatını kaybetmesi, uluslararası toplumun tepkisini çekiyor.

Filistinli Şehitler Toprağa Verildi

İsrail saldırısında yaşamını yitiren 6 Filistinli, dün toprağa verildi. Filistinli aileler ve toplum, yaşanan trajediyi yas tutarak kabul etmekte ve uluslararası yardım çağrıları yapmaktadır.

Bu olaylar, bölgedeki tansiyonun yükselmesine yol açmış durumda ve uluslararası toplumun barışçıl bir çözüm için daha fazla adım atmaya ihtiyacı var.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler
Çok okunan yazılar