"28 Şubat Darbecilerinin Zindana Attığı Müslümanlar Hala Neden Zindanda?

25.12.2017

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu yaptığı basın açıklamasında "28 Şubat darbecilerinin zindana attığı yüzlerce müslüman 20 yıldan fazla bir zamandır hala zindan hücrelerinde çürütülürken darbecilerden hesap sorulduğunu nasıl düşüne biliriz?" diye sordu

 

Platform adına konuşan Tayyar Tercan ; İnanç ve düşüncelerinden dolayı ceza alan Müslümanlara Rabbim yardım etsin ve iktidarın bu konuda gerekli müdahaleyi yaparak "Zalimlerden hesap sormadan, mazlumun hakkını vermeden” ne hukuktan ne de adaletten bahsedilemeyeceğini hatırlatmak isteriz" diye, hükümete 28 Şubat’ın brifingli yargısının zindana attığı müslümanlar’ın özgürlüğüne kavuşması  için çağrıda bulundu

 

 

İslam İşbirliği Teşkilatının , ABD’nin tehditlerine rağmen Birleşmiş Milletler genel kurulunda Amerikayı yalnızlaştıran diye adlandırılan   kararda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin dik duruşunun etkili olduğunu , alınan bu kararın fiili olarak pek bir kıymeti olmasa da psikolojik olarak etkileri çok fazla olduğunu belirtti.

 

Tayyar Tercan, Egemen emperyalist devletlerin  Siyonist rejim  İsrail’in bu kural tanımaz tavrına destek verdiği için İsrail hiçbir karara aldırmadan zulmüne devam ettiğini söyledi.

 

İslam  Dünyasında ise, kendi krallıklarını korumak için Kudüs Davasına ihanet eden iktidar sahiplerini ya Amerika-İsrail yanında olmaya yahut Kudüs ve Müslümanlar yanında olma noktasında seçim yapmaya zorlaması da ayrıca önemli olduğunun altını çizen Ankara İnanç ÖzgürlüğüPlatformu: “Herkesin bir hesabı var ama Allah’ın hesabı da hesap soruşu da çetindir. Dünya beşten de bir den de büyüktür” diye ifadelerini sürdürdü.

 

Tayyar Tercan, geçtiğimiz hafta 28 Şubat darbecilerinin yargılandığı darbe davasında savcı dönemin genel kurmay başkanı ve kuvvet komutanları da dahil tankları yürütüp özellikle Müslüman Anadolu halkına zulmeden darbeciler için davanın savcısı tarafından müebbet hapis cezası istenmesinin , olması gereken hatta uygulamakta geç kalınmış bir ceza olsa da yerinde bir talep olduğunun altını çizdi

 

Tercan; 28 şubat darbecilerinin Müslüman bir ülkede Müslüman oldukları için insanlara laiklik maskesiyle her türlü zulmü uygulayan, binlerce memuru işinden eden on binlerce öğrencinin eğitimini engelleyen, ülkenin milyarlarca lirasını peşkeş çeken ve laiklik adı altında milletin seçtiği iktidarı yıkan zihniyet binlerce insanı da işkencelerden geçirerek zindanlara attığını,15 Temmuzda işgal girişiminde şahit olduğumuz gibi o gece şehid olan Halil Kantarcı’nın ifadesiyle “namlusunu halkına çeviren asker, asker kisveli haindir” ve bu milleti silah zoruyla darbeyle işkenceyle parya muamelesi yapan darbeciler her türlü cezayı hak ettiğini belirtti.

 

Tercan şöyle devam etti:

 

“28 Şubat darbecilerinin zindana attığı yüzlerce müslüman 20 yıldan fazla bir zamandır hala zindan hücrelerinde çürütülürken darbecilerden hesap sorulduğunu nasıl düşüne biliriz?

 

Önce darbecinin zulmettiği mazlumların zindandan çıkarılması ve mağduriyetlerinin bitirilmesi gerekmekte. Yıllardır toplumun her kesiminden insanların bu mağduriyetlerin sonlanması için gösterdiği çaba neden görülmüyor?

 

Darbeci Fetöcü tezgahlarıyla oluşturulmuş mizansen mahkemelerin verdiği kararla koca bir ömrü zindanda geçen bu insanların vebalini kim taşıyabilir.

 

Aynı şekilde 28 Şubat darbecilerine müebbet hapis cezasının talep edildiği zamanda yargıtay 16. Ceza dairesindeHizbuttahrir  davasından dava açılan 58 kişiye hiç bir şekilde cebir ve şiddet yöntemini kullanmadığı halde fetö kumpasının açık mağduru olduğu halde 285 yıl ceza verilmiştir.

Herhangi bir cebir ve şiddet olaylarına karışmadıklarını kolluk kuvvetlerinin de bildiği bu insanlara sadece düşüncelerinden dolayı ceza verilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Geçmişte Yargıtay 9. Ceza dairesi kim olursa olsun İslami bir kimlikle gelen davalarda dosyanın mahiyetine bakmadan en üst seviyede ceza verirdi. Bu görevi şimdi 16. Ceza dairesi mi üstlenmiş diye sormadan edemiyoruz.

 

İnanç ve düşüncelerinden dolayı ceza alan Müslümanlara Rabbim yardım etsin ve iktidarın bu konuda gerekli müdahaleyi yaparak “Zalimlerden hesap sormadan, mazlumun hakkını vermeden” ne hukuktan ne de adaletten bahsedilemeyeceğini hatırlatmak isteriz.”

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye