metrika yandex
  • $29
  • 31.3
  • GA2000

Haberler / Türkiye

Kılıçdaroğlu'nun İzmir konuşması, muhalefeti karıştırdı

24.09.2022

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz gün İzmir'de yaptığı konuşma, gündemde geniş yankı buldu. Kılıçdaroğlu'nun konuşması adaylığının ilanı olarak değerlendirilirken, muhalefet partilerinden üstü kapalı tepkiler geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de partililerine seslendiği konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı.
 
Kılıçdaroğlu, "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözler salondakiler tarafından ayakta alkışlanırken, 2023 Haziran ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık için ismi geçen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt olarak peş peşe paylaşımlar geldi.
 
ÖZDAĞ: BAŞBAKANLIK BİZİM HAKKIMIZ
 
Muhalefet cephesinden bir başka ses de Gelecek Partisi cephesinden geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, başbakanlığın Ahmet Davutoğlu'nun hakkı olduğunu belirterek, "Başbakanlık öncelikle bizim hakkımız. Meral Akşener, daha önce 'Başbakanlığa adayım' demişti. O önce konuştu, biz şimdi konuşuyoruz. Çünkü şimdi hak bizim. Çünkü bizim koltuğumuzu çaldılar" dedi.
 
DEMİRKOL: SON NOKTAYI AKŞENER KOYAR
 
Tüm bu tartışmalara İYİ Parti cephesinden ilk yanıt geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı Fatih Demirkol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Son noktayı Sayın Meral Akşener koyar" paylaşımında bulundu.
 
Öte yandan İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Abdullah İlker Sungur'da yaptığı paylaşımda; "LİDER MERAL AKŞENER" ifadelerine yer verdi.
 
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Zekai Kaya: Benim Cumhurbaşkanı adayım, Sayın Genel Başkanım @meral_aksener 'dir. Tabutu yerde kalsın vefayı unutanın.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler
Çok okunan yazılar