metrika yandex

Haberler / Ekonomi

Bakan Elvan'dan 128 milyar dolar yanıtı: Yöntem eleştirilebilir ama yolsuzluk yok

19.04.2021

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesiyle başlayan döviz rezervleriyle ilgili tartışmada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli 128 milyar dolar sorularına 'Türk halkının evindedir' yanıtını verdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ise "Bilanço varlık yükümlülük denkliği açısından bakıldığında, ortada kaybolmuş bir varlıktan bahsetmek mümkün değildir" dedi. İktidar kanadından üçüncü açıklamayı ise Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yaptı. elvan açıklamasında pek çok işlemi madde madde sıraladıktan sonra Yöntem eleştirilebilir ama kimseyi yolsuzlukla suçlayamazsınız' dedi. İşte 128 milyar dolar nerede? sorusuna Bakan Elvan'ın verdiği yanıtın detayları...
 
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, NTV canlı yayınında  konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Bakan Elvan, Ankara NTV İstibarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularını yanıtlıyor.
 
Bakan Elvan'ın konuşmasından satır başları şöyle;
 
128 MİLYAR DOLAR TARTIŞMASI
 
"Merkez Bankası başkanımız geçen cuma 128 milyar dolar tartışmasına ilişkin açıklama yaptı. TCMB'nin temel görevi fiyat istikrarını sağlamaktır. MB olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor.
 
-Hazine ile TCMB arasında protokol imzalandı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş