metrika yandex
  • $32.53
  • 34.82
  • GA17260

Haberler / Türkiye

28 Şubat darbecilerine 'yaşlılık ve sağlık' affı.. Darısı Sivas Davası ve 28 Şubat Mağduru Mahpuslara!

17.05.2024

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre; 28 Şubat darbecileri Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri ve Aydan Erol gibi isimler 'sürekli hastalık ve kocama hali' nedeniyle cezaları affedildi.

Kamuoyu Cumhurbaşkanı Erdoğandan aynı 'Af'fın Sivas davası mahkumları ve 28 Şubat 'tan dolayı halen cezaevinde bulunan yaşlı ve hasta mahpuslar için de tekrarlanmasını bekliyor..

28 Şubat darbecileri özgürlüğüne kavuşurken mağdur ettikleri yüzlerce kişi ise hala cezaevinde

Sivas Davası Mahpusları 28 Şubat döneminde brifingli yargı kararları ile yargılanıp mahkûm edilen mahkumların AF'tan yararlanması için Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da..

Halen Cezaevinde Kanser Hastası ve Yaşlı olan mahpus var. Mahpus yakınları Cumhurbaşkanı Erdoğandan AF yetkisini, cezaevindeki yakınlarına da kullanmasını bekliyor.

28 Şubat Davası kapsamında tutuklanan darbeci generallerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AF yetkisi ile serbest bırakılması kararı,  karar sonrasında ise cezaevinde ciddi hastalıklarla mücadele eden özellikle Müslüman mahkûmların ise cezaevinde kalmaya devam etmeleri konusu yeniden gündeme geldi.

Yine bazı siyasi mahkûmların bazı hastalıkları sebebiyle serbest bırakılması ancak aynı hastalıkla mücadele eden, hatta daha ağır hastalığı olan 28 Şubat mağduru Müslüman mahkûmlar ise avukatları ve ailelerinin defalarca başvuru yapmasına rağmen başvuruları kabul edilmedi.

Kolon kanseri olan ve ince bağırsakları ile kalın bağırsaklarından bir kısmı alınan Şeyhmus Alpsoy, tekerlekli sandalyeye mahkûm olarak tek başına hayatını idame ettiremeyecek durumda olmasına rağmen cezaevinde tutulmaya devam ediliyor.

 

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
abdullah piroğlu | 17.05.2024 10:45
Ya Rab, Ya Rab, Ya Rab....