metrika yandex
  • $32.12
  • 34.86
  • GA17500

Haberler / Sivil Toplum

1. Ankara STK'lar Arası Voleybol Turnuva sonucu: Kazanan Kardeşlik, Kupa Gönül Vakfı'nın oldu!

21.11.2022

1. Ankara STK'lar Arası Voleybol Turnuvasında sona gelindi. Turnuva sonucunda kazanan kardeşlik oldu. Kupayı ise Gönül Vakfı aldı.

 Ekim'de başlayan turnuva 20 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen 3.lük ve final maçlarının ardından düzenlenen kapanış programıyla sona erdi.

24 STK'nın katılım sağladığı turnuvada 1. tur maçlarının akabinde 2. tur maçlarında

İMH Ankara Vahdet Vakfı'nı 3-1

Anadolu İletişimciler Derneği Şehir ve Medeniyet Derneği'ni 3-1

ÖZGÜR-DER AYDER'i 3-1

Gönül Vakfı AGEMDER'İ 3-1

Genç Hareket Ankara Cihannüma'yı 3-0

Geredeliler Yedi Hilal Ankara'yı 3-1'lik skorlarla mağlup etti.

Çeyrek finalde ise Özgür Der Geredeliler'i 3-0, Anadolu İletişimciler Derneği Genç Hareket Ankara'yı 3-1, Gönül Vakfı İMH Ankara'yı 3-2 mağlup etti. ÖZGÜR-DER, Anadolu İletişimciler Derneği, Gönül Vakfı ve averajla İMH Ankara yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Gönül Vakfı ÖZGÜR-DER'i 3-0, Anadolu İletişimciler Derneği İMH Ankara'yı 3-2'lik skorlarla mağlup ederek adını finale yazdırdı.

20 Kasım'da düzenlenen 3. lük maçında ÖZGÜR-DER İMH Ankara'yı 3-1 mağlup ederek turnuvanın 3.sü oldu. Final maçında ise Gönül Vakfı Anadolu İletişimciler Derneği'ni 3-0 yenerek turnuva şampiyonu oldu.

Final maçının ardından turnuva kapanış programı düzenlendi. Programda voleybol turnuvası tertip komitesi adına konuşan Harun Özçelik, şu anda Müslümanların birbirlerine ihtiyacının en fazla olduğu dönemde yaşadıklarını ve kardeşliği pekiştirecek, güçlendirecek birçok araç olduğuna inandıklarını ifade etti. İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak bu araçlardan birinin spor olduğunu düşündüklerini ifade eden Özçelik, kardeşlik ve tanışıklığı artırmak için STK'lar arası voleybol turnuvası yapmaya karar verdiklerini belirtti.

Önümüzdeki yıllarda katılımcı STK sayısını artırarak turnuvayı genişletmeyi hedeflediklerini söyleyen Özçelik turnuvaya iştirak eden tüm takımlara ve salonu tahsis eden Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine teşekkür etti.

Ardından katılan STK temsilcilerine katılım belgesi verildi. Turnuva 3.sü olan ÖZGÜR-DER'e plaketlerini Muhterem Kurt, turnuva 2.si Anadolu İletişimciler Derneği'ne plaketlerini Mikdat Genç, turnuva şampiyonu Gönül Vakfı'na plaketlerini Basri Gürbüz takdim etti. Kapanış programıyla birlikte turnuva sona erdi. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş