New York'ta 'Filistin'in Cesur Yüreği' Temimi'ye destek yürüyüşü

06.01.2018

New York'ta yüzlerce kişi, Siyonist rejim İsrail'in günlerdir gözaltında tuttuğu Filistin'in sembol direnişci isimlerinden Hanzala Cesaret Ödülü sahibi Ahed et-Temimi'nin (16) serbest bırakılması için eylem yaparak Temimiye sahip çıktılar.

Amerikalı Müslümanlar ve Filistin destekçisi Amerikalılardan oluşan yüzlerce kişi, Ahed Temimi'ye destek vermek amacıyla kentin en önemli bölgelerinden Grand Central Terminali'nde toplandı.

 

Ellerinde 'Ahed Temimi serbest bırakılsın', 'ABD'nin İsrail'e yardımları kesilsin', 'Ahed Temimi ve tüm siyasi mahkumlar serbest bırakılsın', "Filistinli çocukları kaçırmayı bırakın", "Kudüs Filistin'in başkentidir" yazılı döviz ve pankartlar taşıyan göstericiler, Büyük Şeytan ABD ve Siyonist  İsrail yönetimleri aleyhine slogan attı ve Temimiye Özgürlük istediler

"Temimi'ye özgürlük" ve "Filistin'e özgürlük" sloganları eşliğinde eylemlerini sürdüren katılımcılar daha sonra olaysız dağıldı.

 

Temimi İçin Harekete Geçin Çağrısı

 

Gösteriyi  organize edenler tarafından yapılan basın açıklamasında  ise İşgalci  İsrail'in hukuksuz olarak Temimi'yi gözaltında tuttuğuna vurgu yapıldı ve Filistinl Direnişinin Simgesi haline gelen cesur kızın ailesinden daha önceSiyonist  İsrail askerleri tarafından vurulan kişilerle ilgili bilgilere yer verildi.

 

ABD'de yaşayan duyarlı Müslümanlar ve diğer dinlere mensup kişilerin harekete geçmesi için çağrıda bulunulan basın açıklamasında , herkesin ilgili ABD'li yetkililere, İşgalci İsrail'in Washington Büyükelçiliği ile New York Başkonsolosluğuna ulaşması için eylem başlatması istendi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye