metrika yandex

Haberler / Sivil Toplum

Köklü Değişim Gençlik Kollarından Uyuşturucuyla Mücadele Kampanyası

10.11.2020

Köklü Değişim Gençlik Kolları, gençliğin ve toplumun kanayan yarası olan uyuşturucuyla mücadele konusunda “Gençlerimiz ve Geleceğimiz Uyuşturuluyor! Ne yapmalıyız?” başlıklı bir kampanya başlattı.

Türkiye genelinde 17 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında yürütülmekte olan kampanya, uyuşturucu sorununun nereden kaynaklandığını ve kalıcı çözümün nasıl olacağına dair bilgiler, fikirler ve çözümler içeriyor.

Köklü Değişim Gençlik Kollarının sosyal medya hesaplarından kampanya duyurusu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Uyuşturucu bağımlılığı ülkemizde ve tüm dünyada kan dondurucu şekilde hızla yayılıyor. Milyonlarca insan uyuşturucu kullanıyor, dünya genelinde her yıl, yüzbinlerce insan hayatını kaybediyor! Bu durum karşısında gözü yaşlı anneler ve babalar çaresiz, gençler ise bağımlı… Ve bağımlılık en sevdiklerimizi bizden koparıyor, uzaklaştırıyor.

Uyuşturucu çok kolay bulunuyor, ancak çok da zor bırakılıyor! Ülkeler uyuşturucuyla mücadele ettiklerini söyledikleri halde bağımlılığın önüne geçilemiyor? Neden peki? Köşe başlarında, okul önlerinde, kafelerde ve aslında her yerde, bu uyuşturucu maddelerin satıldığı bilindiği halde neden engellenemiyor, neden engellenmiyor?

Gençler; Bu bağımlılığının sonunun ölüm olduğunu bildikleri halde neden uyuşturucuya başlıyorlar? Genç nesiller huzuru, mutluluğu İslam'da değil de bonzai ve çeşitli uyuşturucularda arıyorlar? Neden, hiç düşündünüz mü? Bu meselede bizim sorumluluğumuz ne? Gençlerimiz ve geleceğimiz için ne yapmalıyız? Bu gidişe dur demeliyiz! Peki, nasıl? Ne yapmalıyız? Hepimiz bir şeyler yapmalıyız! Bir adım atmalıyız!

Köklü Değişim Gençlik Kolları olarak biz bir adım atıyoruz. “Gençlerimiz ve Geleceğimiz Uyuşturuluyor! diyerek halkımızı, gençlerimizi bilinçlendirmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz.

Sorumluluklarımızı tekrar hatırlatmak, gençliğimizi bu madde bağımlılıklarından kurtarmak, şahsiyetli dava adamları yetiştirmek için “Ne Yapmalıyız?” diyoruz.

Tüm neslimizi, geleceğimizi ve gençlerimizi düşünen herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyor ve yapacağımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.”

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş