metrika yandex
  • $32.53
  • 34.82
  • GA17260

Haberler / Türkiye

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ tarafını açıkladı

24.05.2023

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ görüştü. Özdağ, “Kılıçdaroğlu’nu ikinci turda destekleme kararı verdik, hayırlı olsun” dedi.Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ortak mutabakata vardıklarını açıkladı.Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin geleceği açısından her partiye, genel başkana sorumluluk düşüyor. Biz de oturduk konuştuk. Güzel sonuçlar elde ettik. Genel başkan ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

“13 MİLYON SIĞINMACIYI GÖNDERECEK POLİTİKALARA, KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK VERİN”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini ifade ederek, “Türkiye’nin en önemli sorunu kuşkusuz 13 milyon sığınmacı. Bu 13 milyon gönderilmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değil. Vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul almasını sağlamayız. Birinci turun sonunda gördük ki ortaya çıkan siyasi iki aday yeniden yarışacak. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş destek istedi ama anlattığı şey sığınmacıların vatanlarına gönderilmesini içermiyordu. Kemal Bey ise bu konuda netti. Türkiye’nin en büyük sorunu 13 milyon kaçağın geri gönderilmesidir. Yılda 11 milyar dolar harcayarak yoksulluğu gideremeyiz, sokaklarda güvenliği sağlayamayız. Kılıçdaroğlu’nu ikinci turda destekleme kararı verdik, hayırlı olsun. Eğer Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, çocuklarını dışarıya güven içinde yollamak istiyorsanız 28 Mayıs’taki seçimlerde 13 milyon sığınmacıyı gönderecek politikalara, Kılıçdaroğlu’na destek verin.”

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş