metrika yandex

Haberler / Dünya

Uygur Türklerine Çin Kamplarında Işkence..

15.10.2020

Çin rejiminin Doğu Türkistan'da inşaa ettiği kamplardan çıkan Uygur Türkleri bir çok hayati melekesini kaybediyor. Doğu Türkistan'da yaşadığı kamp sürecinin ardından serbest bırakılan Uygurlar gördükleri işkenceler nedeniyle hayatlarının geri kalan kısmını fiziki ve ruhsal niteliklerinden mahrum olarak sürdürüyor. 
 
Sağlam girdikleri kamptan yarı ölü olarak çıkıyorlar
 
Türkistan Press Haber Sitesi, Çin işkencesiyle hayatı mahvedilen ve fiziki çöküntü yanında akıl sağlığını kaybettiği için yakınlarının bakımına muhtaç mağdurların fotoğraflarını paylaştı. Çin'de bulunan kaynaklarından elde ettiği görüntüleri paylaşan site, kampta verilen kimyasallar ve uygulanan işkencelerin binlerce Uygur'u bu duruma sürüklediğini yazdı. Çin kamplarından salıverilenlere dair hazırlanan haberde işkence kampından çıkarılan bir Türk'ünün yürüyecek gücü olmadığı için evine kızının omuzlarında gittiği resim yer alıyor.
 
Her türden işkence yapılıyor
 
Çin yönetiminin dünya kamuoyuna ''Eğitim merkezi'' olarak gösterdiği toplama kamplarından kurtulabilenler içeride, açlık, susuzluk, darp, elektrik şoku, tırnak sökme, su hapsi ve psikolojik işkence yöntemleri uygulandığını anlatıyor. Bir çok Uygur'un bu işkencelerle aklını yitirdiği ve ağır işkence seanslarında binlercesinin de can verdiği belirtiliyor.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş