metrika yandex

Haberler / Türkiye

SURİYELİ ÇOCUĞA TEHDİT VE TECAVÜZ

16.10.2019

İstanbul Arnavutköy'de Suriyeli bir ailenin 13 yaşındaki çocukları V.'ye ev sahipleri olan 1984 Sinop Gerze doğumlu Cafer Çavdar tarafından tecavüz edildiği iddia edildi. Hastanedeki muayene sonucu çocuğun cinsel istismara uğradığı kesinleşirken, ev sahibinin çocuğu “sizi sınır dışı ettiririm” diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı.

İstanbul Arnavutköy Anadolu Mahallesi'nde Suriye uyruklu ailenin 13 yaşındaki çocukları V.'ye ev sahipleri olan 1984 Sinop Gerze doğumlu Cafer Çavdar tarafından tecavüz edildiği öne sürüldü.

Mağdur çocuğun bir yardım kuruluşuna ulaşmasıyla ortaya çıkan korkunç olayın detayları şöyle:

Cafer Çavdar kiracıları olan Suriyeli ailenin 13 yaşındaki çocuğunu evlenmek iddiasıyla kızın yatalak babasından istiyor. Kızın babası ise daha çocuk olan kızını vermiyor ve ev sahipleri olan Çavdar'a "Sen bu yaşta olan çocuğunu evlendirir miydin?" diyerek Çavdar'ı gönderiyor.

Bu olaydan kısa bir süre sonra Çavdar, 13 yaşındaki kızı aracıyla kaçırıyor ve tecavüz ediyor. Kızı da eğer şikayet edersen benim bütün akrabalarım polis, size kimse inanmaz ve sizi sınırdışı ederler diyerek tehdit ediyor. Tecavüz günlerce devam ediyor. Çavdar bununla da yetinmeyip eve baskın düzenliyor ve çocuğun annesini ve ailenin diğer çocuklarına işkenceye varan şiddet uyguluyor.

Ailenin bir yardım kuruluşuna ulaşması üzerine aileye acil olarak yeni bir ev bulundu ve aile oraya götürüldü. Daha sonra ise mağdur çocuk Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne götürülerek muayene ettirildi. Yapılan muayene sonucu çocuğun cinsel istismara uğradığı kesinleşti.

Suriyelilere karşı başlatılan ırkçı kampanyalar ve hükümetin sınır dışı tehditlerini fırsat bilen gözü dönmüş saldırganların ellerine düşen muhacirler, sık sık bu tip baskı, saldırı ve şiddete maruz kalıyor.

(Kaynak: Köklü Değişim)

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş