metrika yandex

Haberler / Eğitim

Salgın bitince uzaktan eğitim de bitecek mi?

06.01.2021

Bakan Ziya Selçuk,"EBA Destek Noktaları ile evinde cihaz ya da interneti olmayan öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde içinde 25 GB internet paketi olan 500 bin tablet bilgisayar dağıtımı başlatmıştık. Bunu tamamlamak üzereyiz. Yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının da tablet bilgisayar dağıtımı sürecine güçlü desteğiyle gereksinimi olan bütün öğrencilerimize ulaşmayı hedefliyoruz."dedi. 

"DİJİTAL EĞİTİM DEVAM EDECEK"

Bakan Selçuk, Türkiye'de uzaktan eğitimin , olası salgın ya da afet dönemlerine karşın, yüz yüze eğitimine alternatif bir sistemi haline getirileceğini de söyledi.

"Gelecekte koronavirüste karşılaştığımız benzeri durumlara ulusal ölçekte hazırlıklı olmak, engelli kullanıcılar için erişilebilir hizmetler sunmak amacıyla 'Güvenli okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi'ni planladık. Salgın bittiğinde uzaktan eğitim, çağın gereği olarak var olacak. EBA kanallarımız yayına devam edecek. Harmanlanmış eğitim modeliyle eğitim ve öğretim sadece sınıfta değil; sınıf dışında da devam edecek."

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş