metrika yandex
  • $33.18
  • 36.27
  • GA18520

Haberler / Dünya

Masumiyeti Kanıtlanan Saldana, 33 Yıl Hapis Yattıktan Sonra Özgürlüğüne Kavuştu

26.05.2023

ABD'de yapılan bir mahkeme duruşmasında, 1990 yılında gerçekleşen saldırıya ilişkin cinayete teşebbüsten 33 yıl hapis cezası alan Daniel Saldana'nın suçsuz olduğuna karar verildi.

Los Angeles Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşmada, saldırıya ilişkin deliller yeniden incelendi. Davanın sonucunda, Saldana'nın suçsuz olduğuna hükmedildi. Kararın ardından Saldana, Savcı George Gaskon ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Saldana, mutluluğunu ifade ederek, "Her gün masum olduğumu bilerek hücrede kalmak ve yardım taleplerinde bulunmak çok zor bir süreçti." dedi. Savcı Gaskon ise, 2017 yılında başka bir saldırganın tahliyesi sırasında Saldana'nın olayla hiçbir ilgisi olmadığını ve orada bulunmadığını belirttiğini öğrendikten sonra Saldana'nın beraat etmesi için çalıştığını açıkladı.

Duruşmada bulunan bölge savcı vekili, saldırganın açıklamasından sonra Saldana'ya yönelik herhangi bir eylemde bulunmadığını vurgulayarak, bu durumun Saldana'nın 6 yıl daha hapis yatmasına neden olduğunu ifade etti. Gaskon, bu sebeple davanın yeniden açılması talebinde bulundu ve böylece Saldana'nın masumiyetinin kanıtlandığını belirtti.

1990 yılında Los Angeles'ta gerçekleşen olayda, araçta bulunan 6 genç, çete üyesi oldukları düşünülerek ateş açılmış ve saldırıda iki genç yaralanmıştı. Saldana, olayın ardından tutuklanarak 45 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
dini sohbetler sohbet elektronik sigara islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet escort bayan kartal