metrika yandex
  • $33.18
  • 36.27
  • GA18520

Haberler / Sivil Toplum

Kudüs Platformu: Bizler sustukça israil daha da vahşileşiyor

02.03.2024

Mardin'de Cuma namazı sonrası "Filistin'e Özgürlük İçin" temasıyla siyasi parti, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı basın açıklaması yapıldı.

Gazze'de 5 aya yakın bir süredir devam eden katliam ve soykırımlara karşı halktan ve siyasi partilerden tepkiler devam ediyor.

Dünyanın gözü önünde devam eden saldırı ve katliam, Filistinli ve Gazzeli mücahidlerin direnişiyle yüreklere zafer umudu ekerken dünyada ve Türkiye'de devletlerin aksine halk olanca gücüyle boykot ve basın açıklamalarıyla yaşanan vahşetin normalleşmemesi için çaba sarf ediyor.

 

Mardin merkez Artuklu ilçesi, Şakir Nuhoğlu Camii'nde kılınan Cuma namazı çıkışı Kudüs Platformu tarafından basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın ardından Gazze'deki mücahitlere ve direnen halkın zafere ulaşması için dualar edildi.

Kudüs Platformunun düzenlediği basın açıklamasına siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, dernekler ve vatandaşlar iştirak etti.

Sık sık tekbir ve sloganların söylendiği basın açıklamasında işgalcilere ve destekçilerine lanetler yağdı.

"80 bin ton bombayı Gazze'nin evlerine, insanlarına, hastanelerine ve pazar yerlerine bırakarak 30 bin masum canı katlettiler"

Kudüs Platformu adına basın açıklaması metnini okuyan Necmeddin Başboğa, dünyanın yapılan savaş suçlarına ve zulme sessiz kaldığını belirterek şunları söyledi:

"Tam dört ay, üç hafta oldu; siyonist işgalci israil, her gün kadın, çocuk demeden masum ve sivil insanları katletmeye devam ediyor. Bu süre içinde 80 bin ton bombayı Gazze'nin evlerine, insanlarına, hastanelerine ve pazar yerlerine bırakarak 30 bin masum canı katlettiler. Ama dünya sadece seyrediyor. Katil siyonist İsrail, ülkelerin ve küresel güçlerin suskunluğuyla daha çok vahşileşiyor ve daha cüretkar oluyor. Mardin'den bütün dünyaya, bütün halklara ve bütün müslümanlara sesleniyoruz; Gazze halkına soykırım uygulanıyor.  İşgalci siyonist İsrailin saldırılarında Gazze'de hayvanlar öldürülüyor, ağaçlar ve bitkiler imha ediliyor, su kaynakları kurutuluyor, atmosfer ve toprak zehirlenerek büyük bir doğa felaketine yol açıyor. Yemek kuyruğunda bekleşen yüzlerce masum kadın ve çocuk uçaktan atılan bombalarla topluca katlediliyor. Bizler sustukça israil daha da vahşileşiyor."

"Bu izzetli Gazze halkını vahşi siyonistlerin insafsızlığına terk edenlerin şerefi ve onuru yok olmuş demektir"

Konuşmasına devam eden Başboğa, "Gazze bütün insanların onur toprağıdır. İnsanlık onuru çiğneniyor. Buna sessiz kalmayınız. Biz de sessiz kalmayacağız. Gazze bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin masumiyeti ve haremidir. Bu İsmet-i haremi tecavüzcü siyonistlere karşı muhafaza etmek bütün hürriyet sevdalılarının şiarıdır. Gazze'nin kirletilmesi ve lekelenmesi bütün insanlık vicdanının lekelenmesi demektir. Ehli Gazze Ehli izze’dir. Bu izzetli halkı vahşi siyonistlerin insafsızlığına terk edenlerin şerefi ve onuru yok olmuş demektir. Bugün zalim israile dur demeyen ve mazlum Gazze halkının yanında durmayanları, tarih de Allah'da affetmeyecektir. Değerli dostlar, Gazze halkı onurlu ve haklı direnişine büyük fedakarlıklarla devam ediyor. Gazze halkı zillet içinde yaşamak ve teslim olmak yerine izzetli şekilde şehadeti tercih ediyor. Bizler de safımızı, tarafımızı ve duruşumuzu göstermeliyiz. Tarafımız Filistin'dir. Safımız mazlumlardır. Duruşumuz direnen Gazzedir. Siyonist işgalcilere yardım eden, propagandalarını yapan ve destek veren bütün ürünleri ve firmaları boykot etmeyi sürdürerek duruşumuzu göstermeliyiz. Gazzeli kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duyarlılığımızı sergilemeye devam edeceğiz. Yaşasın Gazze'nin haklı ve onurlu direnişi. Kahrolsun insanlık düşmanı katil siyonistler ve işbirlikçileri." şeklinde belirtti.

Basın açıklaması, Mısırlı Akademisyen Abdulmewcud Celil'in okuduğu duanın ardından sona erdi. (İLKHA)

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
dini sohbetler sohbet elektronik sigara islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet escort bayan kartal