metrika yandex

Haberler / Sivil Toplum

Kayseri Gönüllü Kuruluşları Başkanı Ahmet Taş: VATANINI KORUMAK AZERBAYCANIN HAKKIDIR

01.10.2020

Kayseri Gönüllü Kültür  Kuruluşları Başkanı Ahmet Taş, Azerbaycan -Ermenistan arasındaki savaşla ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 
Açıklamada "Kendi halkının geçimini sağlamaktan aciz, basiretsiz idarecilerin yönettiği Ermenistan kuvvetlerinin Azeri topraklarına saldırısı ile başlayan Ermenistan Azerbaycan savaşı devam ediyor." denildi..
 
Açıklamanın tam metni şu şekilde:
 
Kendi halkının geçimini sağlamaktan aciz, basiretsiz idarecilerin yönettiği Ermenistan kuvvetlerinin Azeri topraklarına saldırısı ile başlayan Ermenistan Azerbaycan savaşı devam ediyor
 
1990'lı yıllarda cani Ermeni güçlerinin savunmasız Karabağ topraklarına saldırısı sonucu 1 milyondan fazla Azeri, ana vatanlarından ayrılarak kendi ülkelerinde mülteci durumuna düşmüşlerdi.
 
Hocalı başta olmak üzere Azeri toprağı Karabağ’ı haksız ve hukuksuzca işgal eden Ermeni katiller, yüzlerce Azeriyi katletmişler, yüzlercesini yaralamışlar, 1 milyondan fazlasını da vatanlarından koparmışlardı.
O günden bu yana Birleşmiş Milletlerin ve Uluslararası toplumun tüm çaba ve kararlarını tanımayan Ermenistan, işgal ettiği Azeri topraklarını terk etmediği gibi zaman zaman savunmasız Azeri yerleşim birimlerine saldırarak katliamlarına devam etmiştir.
 
Ermenistan'ın sivil yerleşim birimlerine saldırısı ile başlayan ve Azerbaycan kuvvetlerinin işgal altındaki Azeri topraklarını kurtarmak için karadan ve havadan saldırısı ile başarı ile devam eden savaşta Azerbaycan sonuna kadar haklı bir harekatta bulunmuştur.
 
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak! Kardeş Azerbaycan devletini ve halkını vatanlarını kurtarmak için başlattıkları çabalar için tebrik ediyor, sonuna kadar yanlarında olduğumuzu ilan ediyor, Ermeni saldırılarında hayatını kaybeden Azeri vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
 
Kendi halkının geçimini sağlamaktan aciz, basiretsiz idarecilerin yönettiği Ermenistan kuvvetlerinin Azeri topraklarına saldırısı ile başlayan Ermenistan Azerbaycan savaşı devam ediyor
 
Ekim ayının ilk haftası kutlanan camiler ve din görevlileri haftası vesilesiyle milletimizin, özveriyle çalışan diyanet personelimizin ve tüm din görevlilerimizin gününü tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.  
 
Ahmet TAŞ
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Bşk.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş