metrika yandex
  • $32.64
  • 35.41
  • GA18850

Haberler / Yorum - Analiz

Hazan Mevsimi / Alparslan AYDAR

18.09.2022

Mücadeleci duruşa sahip şahsiyetiyle bizlere öncülük eden Muhittin Özdemir hocamız 2 Ağustos 2022 tarihinde  hakkın rahmetine kavuşmuştu. HerTaraf Haber olarak hocamızın yakın dostlarının kendisi hakkındaki dua ve niyazlarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

 

Hazan Mevsimi

İnsanın gölgesiyle tanımlandığı bir çağda

Biliyorum kolay anlaşılmayacak...

 

Akif Emre’nin dâr-ı bekâya irtihal ettiği haberinin adeta bir hazan mevsimin de habercisi olduğunu bilemezdik.

Yaşadıkları hayatla Allahu Teala’nın kendilerine tevdi ettiği emaneti ciddiye aldıklarına şahitlik edebileceğimiz bir çok müslüman bu mevsimde dünya sürgününü tamamladı.

Müslüman kimliği ile boy göstermenin bedelinin de olduğu yıllarda, yüke omuz vermekten çekinmeyen İslam davasının bu gayretli neferlerinin sıra iktidarın nimetlerini paylaşmaya geldiğinde sessizce köşelerine çekilmeleri de pek dikkat çekmedi.

Her faaliyetini sosyal medyada paylaşan yeni neslin kendini teselli edecek mazeretler bulması elbet anlaşılabilir. Fakat ömrünü bu davaya vakfeden ve mecbur kalmadıkça görünür olmaktan uzak duran  çileyle yoğrulmuş eskimezlerin tavrı biliyoruz ki şimdilerde kolay anlaşılmayacak...

Aramızdan ayrıldıklarında kıymetlerini daha iyi idrak ettiğimiz o neslin temsilcilerinden Muhittin Özdemir hocamız da uzun rahatsızlık döneminin neticesinde dâr-ı bekâya irtihal eyledi.

1990 yılından beri yayınlanmakta olan Mîsak Dergisi’nin 2006 yılından itibaren yazı işleri müdürlüğünü görevini yürüten ve Vahdet Vakfı yönetimin kurulunda da görev alan Muhittin Özdemir hocamız başta Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu olmak üzere çeşitli platformların kuruluş ve işleyişinde de görev aldı.

Efendimizin (sav) “(Mümin) kardeşine tebessüm etmen sadakadır. İyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır.” (Tirmizî, Birr, 36)  nasihatı düstur haline getirdiğinden olsa gerek imrenilecek bir hayat yaşadı

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Alparslan Aydar

Bu haberler ilginizi çeker
Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş