metrika yandex
  • $32.53
  • 34.82
  • GA17260

Haberler / Dünya

HAMAS yöneticilerinden Hanini: Filistin halkı işgalden kurtulana kadar mücadeleden vazgeçmeyecek

24.09.2022

Nablus ve El-Halil'de mücahitlerin ve HAMAS üyelerinin alıkonulmasının direnişin azmini kırmayacağını belirten HAMAS yöneticilerinden Abdulhakim Hanini, mücahitleri daha çok eylem gerçekleştirmeye sevk edeceklerini söyledi.

Mücahitlerin ve HAMAS üyelerinin alıkonulması ile ilgili açıklamalarda bulunan HAMAS yöneticilerinden Abdulhakim Hanini, Filistin halkının göstermiş olduğu direnişin tarihi boyunca işgalci siyonistlerin terörünün Filistinlilerin direnişe olan güvenlerini sarsamadığını ve işgal rejimiyle çatışmaktan alıkoyamadığını ifade etti.
 
"HAMAS, şehidlere ve esirlere verdiği söze sadık kalacak"
 
İşgalci siyonistlerin yaptıklarının karşılığını ödeyeceğine belirten Hanini şunları kaydetti:
 
Direniş hücreleri ve devrimci kahramanlar, Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına misilleme olarak ve Yahudileştirme girişimlerine maruz kalan Mescid-i Aksa'yı savunmak için işgalcilere ait hedeflere yönelik eylemler gerçekleştirdi. HAMAS, şehidlere ve esirlere verdiği söze sadık kalacak ve Filistin halkı işgalden kurtulana kadar işgalcilerle mücadele yolunda elindeki tüm imkanları kullanacak. Filistin halkının işgale karşı direniş yolu uzun ve fedakarlıklarla doludur. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin işgalciler Filistin topraklarında işledikleri cinayetlerin faturasını mutlaka ödeyecek."

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş