metrika yandex
  • $33.15
  • 36.22
  • GA18520

Haberler / Dünya

Hamaney, Müslüman Ülkeleri Siyonist Rejimin Yaşam Hattını Kesmeye Çağırdı

20.11.2023

 

IRNA'dan Tercüme

Hazırlayan: İlhan Bozkır-Hertaraf Haber


İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaney, Siyonist rejimi ırk ayrımcılığının bir tezahürü olarak nitelendirerek Müslüman ülkeleri Siyonist İsrail rejiminin hayat damarlarını kesmeye çağırdı.

Ayetullah Seyyid Ali Hamaney bu açıklamaları Pazar günü İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri sergisini ziyareti sırasında yaptı.

Ayetullah Hamaney, Siyonistlerin kendilerini üstün bir ırk olarak gördüklerini ve geri kalan insanları aşağı gördüklerini ve bu nedenle binlerce çocuğu hiç pişmanlık duymadan öldürdüklerini söyledi.

Filistin'deki gelişmelere ve Siyonist rejimin Gazze'deki cinayetlerinin devam etmesine değinen Ayetullah Hamaney, Gazze'deki gelişmelerin dünya halklarına birçok gizli gerçeği ortaya çıkardığını, bunlardan birinin de Batılı ülkelerin liderlerinin ırk ayrımcılığına verdiği destek olduğunu söyledi.

ABD Başkanı, Almanya Şansölyesi, Fransa Cumhurbaşkanı ve İngiltere Başbakanı'nın böyle ırkçı bir rejime yardım ve yataklık etmelerinin, ırk ayrımcılığını dünyadaki en iğrenç mesele olarak destekledikleri anlamına geldiğini kaydetti.

Hameney, Avrupa ve Amerika halklarının bu durum karşısındaki tutumlarını netleştirmeleri ve ırk ayrımcılığından yana olmadıklarını göstermeleri gerektiğini vurguladı.

Dini lider, Gazze'deki yoğun bombardımanlara rağmen Siyonist rejimin 40 günden fazla bir süredir tüm askeri gücünü kullanmasına rağmen Hamas ve direnişi yok etme hedefine ulaşamadığını belirtti.

Ayetullah Hameney, Gazze'deki hastanelerin, kadın ve çocukların acımasızca bombalanmasını Siyonist rejim liderinin yenilgiden duyduğu aşırı hayal kırıklığının bir işareti olarak nitelendirerek, Siyonist rejimin Gazze'deki yenilgisinin bir gerçek olduğunu ve hastanelere ya da insanların evlerine girmenin bir zafer olmadığını söyledi.

Zafer, Siyonist rejimin bugüne kadar başaramadığı ve gelecekte de başaramayacağı şekilde karşı tarafı yenmek anlamına gelmektedir.

Hameney, bazı İslami hükümetlerin halka açık toplantılarda Siyonist rejimin işlediği suçları kınadığını, bazılarının ise henüz bunu yapmadığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Dini lider, İslam ülkelerini Siyonist rejime enerji ve mal ihracatını durdurmaya ve en azından sınırlı bir süre için Siyonist rejimle siyasi ilişkilerini kesmeye çağırdı.
 

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Ali kısa | 21.11.2023 14:27
Bunların ipiyle kuyuya inen kuyunun dibine düşer.
dini sohbetler sohbet elektronik sigara islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet escort bayan kartal