metrika yandex
  • $28.98
  • 31.77
  • GA1975

Haberler / Dünya

Filistin Alimler Birliğinden zindanlarda eylem yapan esirlere destek

01.09.2022

Gazze Şeridi'ndeki alimler, Siyonist işgal rejiminin zindanlarında eylem yapan Filistinli esirlere destek için gösteri düzenledi.

Filistin Alimler Birliğinin Gazze kentinin batısındaki Zayid bin Al Nahyan Camisi önünde düzenlediği eylemde, tutukluların özgürlüğünün talep edildiği dövizler taşındı.

Birlik Başkanı Nesim Yasin, gösteride yaptığı konuşmada, "Filistinli esirlerin İşgal rejimi hapishanelerinde maruz kaldığı ihlallere ses çıkarmayan uluslararası topluma, Arap ve İslam dünyasına" tepki gösterdi.

Esirlere yardım etmek ve destek vermenin dini bir görev olduğunu, bunun en basit yolunun dua etmekten geçtiğini ifade eden Yasin, Arap ve İslam dünyasına esirler meselesini gündeme getirmek için çaba sarf etmeye çağırdı.

Filistinli 1000 esirin açlık grevine başlaması bekleniyor

Filistinli esirler, 21 Ağustos'ta kaypak işgal rejiminin, önceki anlaşmalar konusunda geri adım atmasının ardından protesto eylemlerine başladıklarını duyurmuştu.

Esirler 22 Ağustos Pazartesi ve 24 Ağustos Çarşamba günü de rutin güvenlik kontrolüne çıkmayı reddetmiş, getirilen yemekleri geri çevirmişti.

Kaynak: Filistin Alimler Birliğinden zindanlarda eylem yapan esirlere destek

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler
Çok okunan yazılar