metrika yandex
  • $33.2
  • 36.28
  • GA18520

Haberler / Ankara Analiz

Ankara Refah ve Gazze için Yürüyüşe Hazırlanıyor!

30.05.2024

Ankara Filistin Dayanışma Platformu (ANFİDAP), Siyonist İsrail'in  Refah'taki Çadırkentlere yönelik bombalama ve yakma eylemlerine ve  Gazze'deki Katliamlara dikkat çekmek için 31 Mayıs Cuma Akşam Namazından sonra sonra Kocatepe Camiinden Sıhhiye Meydanına kadar Yürüyüş düzenliyor.

Kocatepe Camii’nden Sıhhiye Meydanı’na kadar Filistin'li mazlumlar için dayanaışma amacıyla ailelerle birlikte yapılacak yürüyüşte, tarihe not düşmek, Filistin’in haklı davasında Filistinlilerin yanlarında olmak için ayrıca; Türkiye Cumhuriyetini İsrail'i tanıyan ilk müslüman ülke utancından kurtulmaya, İsraille olan bütün ilişkilerin kesilmesi çağrısı yapılacak..

Yürüyüşe Tüm Ankaralı'ların destek vermesi bekleniyor!

Yürüyüşü organize eden Ankara Filistin Dayanışma Platformu, tüm Ankaralı'ları bu yürüyüşe destek vermeye çağırdı.

Şehir ve Medeniyet Derneği Başkanı ve  Ankara Filistin Dayanışma Platformu Sözcüsü Aziz Oğuzhan Karaman , Ankara’da yapılacak olan yürüyüşle ilgili Hertaraf Haber aracılığıyla bütün insanları davet ederek şunları söyledi:

Siyonist rejim her zaman olduğu gibi yine katliamlarına devam ediyor.

Bizler Ankara Filistin Dayanışma Platformu olarak İnsani görevimizi yerine getirmek ve İsrail soykırımını Telin etmek için duyarlı bütün insanlarla yürüyüş organize ediyoruz.

7 Ekim’den bu yana dünyanın en vahşi soykırımına imza atan işgalci İsrail’e karşı durmak için yürüyoruz!  Çünkü her şeyden önce biz insanız!

1948’den itibaren kendine ait olmayan topraklarda yüzlerce katliama imza atan İsrail’in soykırım rejimi yine bütün savaş kurallarını ihlal ediyor.

İşgalciler anne, baba, bebek, çocuk, genç, yaşlı bütün aile fertlerini teker teker yok ediyor, diri diri yakıyor. Dünyanın gözü önünde soykırım gerçekleştiriyor. Buna rağmen Dünya üç maymunu oynamaya devam ediyor.

Uluslararası Adalet Divanın İsraile Gazze'deki askeri operasyonlarını durdurma ve Gazze'den çekilmeye ilişkin yaptırım kararı aldığı gün ertesinde  İsrail Refah’ta Çadırkentlere saldırdı ve çakdırkentlerdeki sivilleri yakarak öldürdü..

Bu bir vahşettir. Bu zulme seyirci kalmamak için meydanlara iniyoruz.

İsrail'in saldırganlığını durdurmak için vicdanlı tüm dünyanın İsraili yanlızlaştırmasını bekkliyoruz. Bu çerçevede de ülkemiz yöneticilerinden de İsraili tanıma kararını geri çekmelerini, deniz ve hava sahaını İsrail'e kapatmasını bekliyoruz.

Ülkemizde siyonist istemiyoruz. Çifte vatandaşların vatandaşlıklarının iptal edilmesini istiyoruz. Türk ve  İsrail vatandaşı olup, Gazzede katliama karışan Siyonistleri Türkiye’de soykırım suçundan yargılayın.

İsrail ve Amerkiya karşı tavır sergileyin” dedi.

Aziz Oğuzhan Karaman  şöyle devam etti:

Ve insanlık, iki büyük dünya savaşından sonra kendi koyduğu bütün değerlerin, bütün kuralların bombalanmasına seyirci kalıyor! “Bir daha olmaz, bir daha yaşanmaz” denilen bir büyük katliam daha, bütün dünyada canlı yayında seyrediliyor!

Şu an Gazze’de hiçbir yer güvenli değil! BM tarafından güvenli ilan edilen çadır kentler vuruluyor. Sağlık sistemi tamamen çökmüş durumda. Daha da önemlisi Gazze’de bulunan hiç kimsenin yaşama garantisi yok! 

Bütün Gazze bir mezarlığa dönüşmeden sesimizi yükseltelim.

Dünyada siyonizme karşı yükselen öfkeye destek olalım, Küresel İntifadaya Ankara'dan yürüyüşümüzle Selam gönderelim.

İnsani değerlere sahip çıkan Ankara'lıları ailece yürüyüşümüze bekliyoruz.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
dini sohbetler sohbet elektronik sigara islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet escort bayan kartal