metrika yandex
Anlam Kitap

Bu SENE Muhasebe Senesi olsun

Mehmet Gümüş

01.01.2022

Bu SENE Muhasebe Senesi olsun
Mutlu yıllar.....

Yaklaşık iki yıldır ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını yüzünden çok sayıda insanımızı ebedi yurda uğurladık. Çok sayıda insanımız ciddi anlamda halen hasta ve bir o kadar da yenileri eklenerek bitmiş değil. 

2021 yılında ciddi şekilde salgından dolayı tedbiren kısıtlamalar oldu. Üretim, Sanayi, Kamu hizmetleri, Eğitim, Spor, Hizmet ve Turizm, İç ve Dış ticaret, ülke ve Dünyada seyahat yasakları olmak üzere birçok alanda HAYAT durdu ve karamsar bir tablo ile hepimiz ölümün kıyısında gezdiğimizi ve ölümün bir An kadar yakın olduğunu hatırladık. Belki de kaybolan değerlerin hatırlanması için de faydası da oldu elbette. 

Amma bu süre zarfında dünyanın geçici olduğunu anlamamız gerekirken dünyaya dört elle sarılan fırsatçılar da durumdan kendilerine rant çıkarmayı düşünerek durmu fırsata çevirdi. Fahiş fiyatlar ile vatandaşın cebindeki emeği alın teri, fırsatçılar tarafından sömürüldü. 

2022 yılının ülkemize ve dünyaya içsel muhasebe yılı olmasını, geride bıraktığımız hayatta neler yaptık neler yapamadık gibi kendisini hesaba çekmesini, bu dünyanın geçici olup hiçbir gönlün kırılmaması gerektiğini, iyiliği yardımlaşmayı, ADALETİN üstün geleceği, hoşgörünün ve barışın üstün tutulduğu, yardımlaşmanın bölüşmenin ve kardeşliğin üstün geleceği bir yıl olmasını dilerim...

Mehmet GÜMÜŞ

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş