metrika yandex
  • $27.2
  • 29.01
  • GA1760

Vilademir Putin mi, Volodimir Zelenskiy mi?

DERVİŞ ARGUN

28.02.2022

En baştan söyleyeyim ki,  Rusya – Ukrayna savaşında ölen çocuklar dışında kimseye taraf değilim.  Ne Ukrayna’nın ABD ve batı tarafından Rusya’ya karşı doldurulduğu iddiaları ne de Putin zaten ellerini ovuşturarak bu günleri bekliyordu iddiaları umurumda.  Bu savaşa bulaşmayan Türkiye’nin her halükarda kazançlı çıkacağını adım gibi biliyorum hepsi bu. Çünkü karşımızda ölümü ve acıyı sadece bizim coğrafyamıza layık gören barbar bir batı ittifakı var. 

Bir de toplam GSMH’sı 23 trilyon dolar olan AB ülkeleri ile 21 trilyon dolar ABD’nin  arka çıktığı Ukrayna için yardım toplayan sivil ve resmi kuruluşlarımız var. İlginç bir o kadar da gülünç. Bırakın dünyanın bu kadarlık yükünü de bu zalim ittifak çeksin.  İçmeye ayranının varsa, kendi coğrafyanızdan sofraya gelecek milyonlarca ihtiyaç sahibi var. Zaten kendi coğrafyamızın mağduriyetinin sebebi de bu ittifak değil mi? Buna Anadolu’da “Kurt’la yiyip, çobanla ağlaşmak” deniyor ki, Anadolu irfanı batının bu ahlaksız ve karmaşık görünen resmini dört kelimeyle ifşa etmiş.

Sosyal medyada dolanan efendim Suriye’nin erkekleri bile Ukraynalı kadınlar kadar herif değilmiş lakırtısı boş bir lakırtıdır. Onlar ülkesini korumak için silaha sarılırken, Suriyeli erkekler ülkelerinden kaçmışlar.  Birisinin işgal, diğerinin iç savaş olduğunu göremeyecek kadar kör göze ne göstersen anlamaz. Suriye’de iç savaş var.  Halaoğlu, dayıoğlu, emmioğlu arasında yapılması beklenen bir iç savaş. Müslüman coğrafyanın işgale direnişinin nasıl olduğunu görmek isterseniz 1979-1989 arasındaki Rus-Afganistan savaşına bakabilirsiniz. Hem de yokluklar içinde verilmiş bir mücadele. Öyle bu günkü Ukrayna gibi arkasında ABD ve AB’nin bir milyarı bulan nüfusu ile 43 trilyon doları aşan sermayesi de yoktu. Bir de bugün üstüne üstlük Ukrayna’nın arkasında sahip olduğu tüm sosyal medya ağları ve medyası ile Siyonist akıl var. 

İç savaşla işgali ayırt edemeyenlerin sahte merhametlerine vakit ayıracak lüksümüz yok. Ukrayna’dan batıya işgal dolayısıyla gerçekleşen göçte bile renk ayrımı yapıp Afrikalı öğrencileri almayan batı, önce kendi rezilliğini tamir etsin. Dün, Suriyeli kucağı çocuklu mülteciye tekme atan batılı gazeteci ve medyanın dünyaya vereceği hiçbir seviyede ahlaki değer yoktur.

Şöyle bir saplantım yok. Batı toplumlarına sırf bu faşist, ırkçı ve zulüm üreten sistemleri demokratik seçimlerle işbaşına getirdikleri ve yaptıkları zulümlerden dolayı esaslı bir hesaba çekmedikleri için yaşattıklarını yaşasınlar falan demiyorum. Diyen olursa da saygı duyarım. Ama bugün Ukrayna için sahip oldukları sosyal medya ve medya üzerinden yaptıkları duygusal yayınlara da ancak ikiyüzlülük diyorum.

Bu savaş ne kadar devam eder bilinmez ama Rusya bitirmek zorunda olduğu bir şeyi başlattı. Bitiremediği zaman kendisinin bitirileceğinin çok da farkında. Bugün elinde tutup sırıtarak poz verdiği vanaların başına, ABD ve batı yanlısı tröstlerin oturduğunu görebilir. ABD ve batının yeni taktiği yok etmek değil, süründürmek. Tüm devletleri, küresel sistem içinde kendisine mecbur ve mahkûm etmek.  Kendisi dışında herkesi, ölmeyecek kadar aç, isyana kalkmayacak kadar tok tutmak. 

Sahip oldukları zenginlikler üzerinden yüzlerce yıl Afrika’yı sömüren batı, sizce sahip olduğu zenginlikten dolayı Rusya ve hinterlandına sahip olmak istemez mi?  Karşımızda sıkıştıkça yeni sömürü alanları arayan bir batı ittifakı var. Putin’in bunun farkında olmadığına mı inanıyoruz?

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Mehmet | 01.03.2022 12:34
Çok farklı bir bakış açısı bunu söyleyen sayılı insanlardansiniz teşekkürler
Çok okunan yazılar