metrika yandex
  • $32.01
  • 34.77
  • GA17200

Filistin'in İşgâl Edilme Nedenleri

VEDAT KAHYALAR
20.02.2024

O ülke, bizim kardeşlerimizin öz-be-öz vatanlarıdır!

 
1945 te Filistin kıyılarına yanaşan bir gemiden inen, mağdur ve mazlum Yahudiler, gözyaşlarıyla Müslüman ahaliden yardım isteyip, orada yaşamak istediler. Çalışkanlardı. Faydalı işler yaptılar. Bu yüzden arkalarından gelen yeni gemilerden Yahudiler daha kolayca yer buldular Filistin'de. 
 
İkinci dünya savaşı sonrasında, ABD ve İngiltere'nin desteğini de alarak bin türlü hilelere başvurup, nüfus ve sahip oldukları arazileri artırmaya başladılar. En güçlü yanları, bölge insanının en zayıf olduğu eğitim konusunda üstün olmalarıydı.
 
Zenginlik ve gücü ele geçirince, emperyalist güçlerle birlikte başladıkları kurnazca kötülüklere ve hedeflerine hiç ara vermediler.
 
Neler oluyor, Israil’in hedefleri ne?
 
1- Doğu Akdeniz'de, Gazze'nin 30 km. açıklarındaki doğal gaz Filistin' in hakkıdır. ABD- İngiltere ve İsrail çıkararak, Gazze’lilerin zaten hakkını yıllardır çalıyorlar. Hamas, Çin ile görüşüp doğalgaz çıkarmak isteyince rezilce soykırım başladı!
 
2- Gazze'yi alıp, yeni ve zengin bir sahil kenti planlıyorlar.
 
3- Gazze'nin verimli toprakları, zeytin bahçelerine el koyma hayalleri kuruyorlar.
 
4- Filistin’in, hâlâ kalan az miktardaki topraklara çöküp, “yerleşimciler” denilen; hırsız, ahlaksız yeni vatandaş olacak Yahudilere (işgal ederek) yeni yerleşim bölgeleri için yer açmak.
 
5- Müslümanları tamamen uzaklaştırıp, vatanlarından sürmek, direnenleri öldürüp yaptıkları gayrimeşru uygulamalarla kendi vatandaşlarının güvenliğini sağlamak.
 
6- Gazze halkı için planlanan yaşam merkezi SİNA ÇÖLÜ. Buraya 3 yılda bir kez yağmur yağıyor. Ot bile bitmiyor. Mısır'a ait olan çöl için, Mısır'a cazip ödemeler vaad edildi. Ayrıca çevrede, tepki gösterme ihtimali olan tüm ülkeler için cazip ödeme planlandığı öne sürülüyor.
 
7- Filistin işgali tamamlanabilirse sıra Lübnan, Suriye, Irak ve Türkiye'ye gelecek.
 
8- Suriye kuşatması tamamen Israil'in güvenliği için yapılmıştı. Umulmadık bir dirençle karşılaştılar. Suriye'de yarım bıraktıkları zulüm gücü ele geçirdiklerinde devam edecek.
 
9- Arap baharı, Büyük Ortadoğu denilen proje tamamen bir “Arz-ı Mev’ud” projesiydi. Bu proje İsrail, ABD ve İngiltere çıkarları için planlandı.
 
Bugün yaşanan soykırım, Büyük Ortadoğu projesinin uzantısından başka bir şey değil.
 
Tek korktukları "Direniş Güçleri".
 
Bu, temiz ve imanlı tevhid ehlini ve bölgedeki Müslüman toplumu, sindirmek yok etmek, bütün bu verimli topraklara sahip olmak en büyük hedefleri. 
 
Önemli bir sebep te "Tanrıyı kıyamete zorlamak" teziyle, Amerikalı evangelistlerin önemli para, silah, mühimmat desteğini kolayca alıyorlar.
 
Sonuçta bir tarafta; 

  •  Allah'ın has, samimi mücahitleri ve onları destekleyen temiz fıtratı bozulmamış, farklı inançlardan insanlar,
  •  İkinci görüntüde bagajları kirli, dinleri İslam olan devletlerin yönetimleri, 
  •  Üçüncü perdede ise yeryüzünde, şeytanın yanında olmaya yemin etmiş soykırımı destekleyen, insanlığını yitirmiş formdaki insanlar var.

 
Herkesin bir hesabı var, Allah’ın da bir hesabı var. Galip olacak olan O’nun hesabıdır.

 

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Seyfullah Sarıaslan | 21.02.2024 20:05
Bunlar acı gerçekler,Allah sonumuzu hayır getire .Uyanış vere.