metrika yandex

BEN DEMİŞTİMCİLER.

18.04.2019
Tahsin GÜLEN

El emin Peygamberi in S.A.V üçkağıtçı ümmeti .

Maalesef Emin Peygamber in emin ümmeti olamadık.Güven inanmak ve emin olmaktır.Endişelerden sıyrılmak ve korkuları bir kenara bırakmaktır.Bu anlamda mümin güvenilir insan demektir.Sıdk ve emin peygamber in ümmetiyiz.

Biz bu güveni Ak partiden önce kaybettik maalesef. Aramızda bazı ticari ortaklıklar oldu. İnsanlar çanta çanta alınteri dövizlerini gurbette biriktirip Türkiye ye gönderdiler. Düşündüler ki hem para kazanalım hem de yerli ve milli üretim olsun, bizim olsun dediler.

Önce Devleti dolandırdık vergi kaçırdık ben demiştim dedik. Ardından yetmedi ortaklarımızı dolandırdık ben demiştim dedik. Para nerde? Battık dedik ben demiştim dedik. Holdingler buna örnek maalesef. Milletin alınterini yedik içtik zayi ettik ben demiştim dedik. Oturup muhasabesini bile yapmadık. Helalleşmedik ben demiştim dedik. Devlet el koymasın , vergi çıkmasın diye de resmi bir muhasebe ile  ortaklık yapmadık .Sonra da bu batık şirketlerden kurtulmak için sokakta yatan evi köyü olmayan insanlara bu şirketleri elinden imza alıp devredip kurtulmaya çalıştık.

Holdingler kamuoyunun bilgisinde olanlar. Birde aramızdaki küçük ortaklıklar holdinglerden de fena. Ortaklarımızın bize güvenerek verdiği meblağları hoyratça harcadık şimdi ben demiştim dedik.

Çok kolayca işin içinden sıyrıldık. Vahşi kapitalizmin çarklarına öyle kapıldık ki, daha kendimizi kurtaramadık. Kooperatif kurduk batırdık. Şirket kurduk batırdık. Holding kurduk batırdık. Üyesi olduğum bir kooperatif ve yönetiminde bizim camianın olduğu insanlar vardı. Kooperatif günden güne eriyor ve üyelerinin her yıl aidat alıp kirası olmadığı halde kira,masrafı olmadığı halde masraf ve yöneticilerine huzur hakkı vermeye devam ediyorlardı.Ve her yıl toplantıda üyelerin ağzına bir parmak bal çalıp bir yıl daha oyalıyorlardı.Ağalar bu kooperatif size altın yumurtluyor bize ise malum diyordum ama nafile adamlarda yüz derisi çok kalın.Ve bu adamlarda ben demiştim diyor.

Üçkağıtçı esnaf düzgün siyasetçi arıyor. Ak Parti dediğiniz bizim insanımız  topu taca atmaya gerek yok. Bu günlerde birde ben demiştimciler arttı. Ak Parti’nin öyle yada böyle kıyısından köşesinden nemalananlar ve daha sonra sen biraz dinlen denilenler Ben Demiştim diyerek topu taca atıyor.Ak parti sensin işte.İçindekilerin bir çoğu yukarıda saydığım kesimden.Ağalar oyuna gelmeyin,kendinize çeki düzen verin,gerisi düzelir.İyi olmak için önce kendi mutfağına bak ve oradan başla.

Adam Ak Parti de işe girememiş.Ben demiştim diyor,Adam Ak partide memur olmuş müdür yapılmamış,ben demiştim diyor.Adamı müdür yapmışlar daire başkanı olmamış bendemiştim diyor. Daire başkanı olmuş genel müdür yapmamışlar, ben demiştim diyor.

Adamı bir ilçenin belediye başkanı yapmışlar, İl belediye başkanı yapmamışlar. İl belediye başkanı yapmışlar milletvekili aday adayı olmuş milletvekili yapmamışlar. Milletvekili yapmışlar Bakan yapmamışlar,Bakan yapmışlar parti başkanlığı istiyor,hatta ve hatta kardeşim demiş bağrına basmış Ve Başbakan ve Cumhurbaşkanı yapmışlar ve diyor ki sen çekil Parti Genel Başkanı ben olayım diyor. Yada yeni bir parti istiyor.O da ben demiştim diyor.

 

Şu dünyada kimseye yaranamazsın. Dünyayı versen iki katını ister. Nasrettin hoca bir gün oğlu ile beraber oğlunu eşeğe bindirmiş şehre giderken görenler, şu hale bak ihtiyar yürüyor gencecik çocuk eşeğe biniyor  demişler bunun üzerine hoca çocuğu indirip kendi binmiş eşeğe.Biraz daha gittikten sonra birkaç kişiye daha rastlamışlar.Bunlarda –Koca adama bak bu sıcakta çocuğu yürütüyor kendi eşeğe binmiş demişler.Hoca bunun üzerine eşeğe oğlunu da bindirmiş. Az sonra yine birilerine rastlamışlar onlarda zavallı hayvan düşüp ölecek hiç acımadan 2 kişi binmişler demişler, bunun üzerine hoca ve oğlu inmiş eşek önde onlar arkada başlamışlar yürümeye biraz sonra yolda birileri bu hoca da amma aptal adammış eşek boşta bunlar yürüyorlar diye konuşmaya başlamışlar,  hoca dayanamamış ve oğluna dönmüş gördün mü her kafadan bir ses çıkıyor.

Şu dünyada kimseyi hoşnut edemiyor, kimsenin dilinden bir türlü kurtulamıyorsun iyisi mi kimseye kulak asmayacaksın ve kendi bildiğinden şaşmayacaksın demiş.

Demek ki az bir tökezlesin öyle ya da böyle maddi ya da manevi az yada çok nemalananlar ben demiştim deyip sırtını dönecek. Rabbim bize bir nimet vermiş ve o kadar şükürsüz ve mutsuz bir toplum olmuşuz ki kıymetini idrak edemiyoruz.

Rabbim Hepimize feraset ve Basiret versin.

El Emin Peygamberimiz in El Emin Ümmeti kılsın.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş