metrika yandex

Haberler / Türkiye

Twitter Çakıcı'nın Tehdit Mesajını Sildi

21.11.2020

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı ile ilgili olarak soruşturma başlatıldığını açıkladı. Çakıcı'nın mesajı, "kuralları ihlal ettiği" için Twitter tarafından silindi.

Bülent Turan, "Savcılık gerekli soruşturmayı başlattı. İlgililerden edindiğim bilgi budur" dedi.

Hakaret, tehdit ve kötü sözün kime karşı yapılırsa yapılsın yanlış olduğunu vurgulayan Turan, "Hukuk çerçevesinde gereği yapılmalıdır. Hukuk AK Parti'nin değişmez ilkesidir, ilkesel duruşumuz budur. Kişilere bağlı hakaret tehdit olmaması gerekir" diye konuştu.

Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit mesajı, 17 Kasım'da Twitter ortamından paylaşılmıştı.

"Devletimiz ve Sayın Devlet Bahçeli hakkında açıklamalar yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na Allattin Çakıcı'nın açıklamalarıdır" başlığıyla yayınlanan mesaj, CHP Genel Başkanı'na hakaret ve tehditler içeriyordu.

Çakıcı'nın söz konusu mesajı Twitter tarafından silindi. Twitter kullanıcıları, Alaattin Çakıcı'nın bu mesajının yerine Twitter'in, "Bu tweet, Twitter kurallarını ihlal etti" uyarısıyla karşılaşıyor.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş