metrika yandex

Haberler / Türkiye

Sivas Davası Mağduru Ahmet Turan Kılıç'a Özgürlük

28.12.2019

1993'ten bugüne cezaevinde bulunan  Sivas davası mağduru Ahmet Turan Kılıç 85 yaşında  ve hasta..

28 Şubatçı mahkûm generaller, yaş durumları ve sağlık sorunları gerekçe gösterilerek dışarıda ellerini kollarını sallayarak geziyor.. 28 Şubat'ın brifinglendirilmiş yargısının canını yaktığı, ailesinden kopardığı, yerinden yuvasından ettiği, yahut hadsiz cezalar yağdırdığı birçok insan ise zindanlarda ölüme terk ediliyor. Artık bu acılara son verilmeli. Sivas Davası Mağduru Ahmet Turan Kılıç 85 Yaşında  ve  Hasta.. Artık Ahmet Dede'nin feryadı duyulmalı. 

Sivas davasında suçsuz yere cezaevinde yatan ve hastalıklarla mücadele eden hasta mahkumların sesine yetkililerin kulak vermesini bekliyoruz.

Ahmet Turan Kılıç amcanın oğlu Nejdet Kılıç Adli Tıp Kurumunun kararı ile ilgili  “Babam hakkında ‘cezaevinde yatamaz’ raporu verildiği halde Adlı Tıp, bu raporu kendi ideolojileri uğruna görmezden gelerek, doğru dürüst muayene bile etmeden ‘daha çok eziyet görsün’ diye geri gönderiyor. Ama aynı Adli Tıp, vatan haini teröristleri sağlam oldukları halde yalan raporlarla dışarı çıkarıyor.” ifadelerini kullanmıştı.

#AhmetDedeyeÖzgürlük

Yorum Ekle
Yorumlar (3)
fahri yildizli

30.12.2019

Zulmün eyisi kötüsü olmaz .Zulmün kalkması için adaletin olması lazım .neyazikki bu adaletsizlikten faydalanan lar var dilerimki renk IRK cinsiyet dil din AYIRIMI yapılmadan adaletle hükmeden bir toplum olur da insanlar rahat yüzü GÖRÜR.iste orda ALLAHIN dini var deriz.adi ne olursa olsun.gelin ZULME karşı hep beraber OLALIM.
M.sait aykan

29.12.2019

Tahliye edilsin
ismail Tekkeli

29.12.2019

Sivas olaylarında hapse atılanların % 90 nı suçsuz.!!! Yeniden yargılama ve beraatlerini istiyorum!!!