metrika yandex
  • $32.64
  • 35.41
  • GA18850

Haberler / Türkiye

Sinan Ateş'in dayısı 'AK Parti bize söz verdi' diyerek uyardı: Eğer sözler tutulmazsa herkes konuşacak

01.02.2023

 
Sinan Ateş suikastında bir ay geride kalırken ailenin konuşmak için 40'ının çıkmasını beklediği belirtiliyor. MHP'li Semih Yalçın'a cevap veren Ateş'in eşi Ayşe Ateş de buna işaret etmişti. Sinan Ateş cinayeti sonrası MHP'den istifa eden, dayısı Halil İbrahim Bozkurt da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bozkurt AK Parti'den kendilerine cinayetin aydınlatılması konusunda sözler verildiğini söyledi: Eğer verilen sözler tutulmazsa yurdun her köşesinden bizi bekleyen dostlarımız konuşmaya başlayacak.
 
Sinan Ateş suikastında bir ay geride kalırken ailenin konuşmak için kırkının çıkmasını beklediği belirtiliyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a cevap veren Ateş'in eşi Ayşe Ateş de buna işaret etmişti. Ayşe Ateş’in MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’a yaptığı 40 gün vurgusunda, "Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz. Duam ve beklentim odur ki şehidimizin kırkı çıkmadan gerçekler ortaya çıksın" demişti.
 
80'lerdeki MHP ana davasının avukatlarından olan Mehmet Saral'a göre Ayşe Ateş bekliyor. Aileye bazı sözler verilmiş olabilir. Ayşe Ateş, verilen sözler tutulmazsa Sinan Ateş'in dayısının 'Katiller Meclis'te' sözlerinden daha ileri cümleler kurabilir, 'şüphelendiği bazı milletvekillerinin isimlerini zikredebilir.'
 
'Ak Parti Bize Söz Verdi'
 
Sinan Ateş cinayeti sonrası MHP'den istifa eden, 12 dönem MHP'nin çeşitli kademelerinde görev alan, son olarak MHP Yıldırım İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve Sinan Ateş'in dayısı olan Halil İbrahim Bozkurt T24 yazarı Candan Yıldız'a konuştu. Bozkurt AK Parti'den kendilerine cinayetin aydınlatılması konusunda sözler verildiğini söyledi.
 
'Aile Olarak Kenarda Oturacak Halde Değiliz'
 
Ateş’in kırkının çıkmasını beklediklerini ifade eden Halil İbrahim Bozkurt “Sabırla bekliyoruz. Verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Biz de sözümüzü tutarak Sinan'ın kırkının çıkmasını bekliyoruz. Eğer sözler tutulmazsa yurdun her köşesinden bizi bekleyen dostlarımız konuşmaya başlayacaklar. Herkes bildiğini söyleyecek. Aile olarak kenarda oturacak halde değiliz" dedi.
 

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş