metrika yandex
  • $21.23
  • 22.83
  • GA1445

Haberler / Dünya

Nablus Kuşatma Altında..

28.02.2023

Dün gece yahudi yerleşimci terör çetelerinin, işgal askerlerinin himayesi altında düzenledikleri baskınla savaş alanına çevirdikleri, bir kişiyi şehit ettikleri 100 kişiyi yaraladıkları onlarca ev, iş yeri ve arabayı da yaktıkları Nablus vilayeti işgal güçleri tarafından sıkı bir askeri kuşatmaya alındı.

Nablus vilayeti sınırları içindeki Huvvare, Avrata, Murabba'a ve Za'tara kontrol noktalarının işgal güçleri tarafından trafiğe kapatıldığı, Nablus şehrinin güneyindeki Beyta kasabası girişinin de beton kütlelerle kapatıldığı bildirildi. Nablus şehrinin güneybatısındaki Sarra kasabasında da vatandaşların hareketlerinin engellendiği, işgal güçlerinin şehrin girişlerinde dolaştıkları haber verildi.

İşgal askerlerinin Nablus'un güneyindeki El-Lubben Eş-Şarkiyye kasabasının ana girişine kurdukları kontrol kapısını da kapalı tutmaya devam ettikleri belirtildi.

İşgal güçlerinin özel olarak himaye ettiği 400 civarında yahudi yerleşimci terörist dün gece Huvvare kasabasında büyük bir yangın çıkarmış, insanlara silahlarla, bıçaklarla ve kamçılarla saldırarak 100 civarında Filistinliyi yaralamış, onlarca arabayı, evi ve iş yerini yakmışlardı. Terörist çeteler Za'tere beldesinde de Samih Mahmud Aktaş isimli 37 yaşında bir Filistinliyi şehit etmişlerdi. Samih Aktaş'ın geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki deprem sonrasında arama kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılan Filistinli ekip içinde yer aldığı haber verildi.

Şehit Samih Aktaş'ın cenazesi büyük bir kalabalığın katıldığı cenaze töreniyle kaldırıldı.

Yahudi terör çetelerinin, işgal askerlerinin himayesinde düzenledikleri baskınla savaş alanına çevirdikleri, bir kişiyi şehit ettikleri 100 kişiyi yaraladıkları onlarca ev, iş yeri ve arabayı da yaktıkları Nablus sıkı bir askeri kuşatmaya alındı. 

İşgal askerlerinin koruduğu yerleşimci teröristler toplu saldırı gerçekleştirdi

26 Şubat Pazar gecesi işgal askerleri tarafından özel olarak himaye edilen yerleşimci terör çetelerinin Nablus'un güneyindeki Huvvare kasabasına düzenledikleri toplu saldırıda onlarca ev, iş yeri ve araba yakıldı bir Filistinli şehit edilirken onlarca kişi de yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre, yerleşimci terör çetelerinin Za'tere beldesine düzenledikleri baskında teröristlerin attığı mermilerle karnından ağır yaralanan 37 yaşındaki Samih Hamdun Lillah Mahmud Aktaş şehit oldu.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler