metrika yandex

Haberler / Türkiye

Kabine öncesi Bilim Kurulu bir araya gelecek

09.06.2021

1 Haziran itibariyle normalleşme sürecine başlayan Türkiye'de ikinci hedefin 21 Haziran olduğu belirtilmişti. Normalleşme kapsamının çerçevesinin belirlenmesi için ise kabine toplantısı yarın gerçekleşecek. Ancak yarınki toplantı öncesi Bilim Kurulu bir araya gelerek salgın gündemini konuşacak.

Türkiye, vaka sayılarındaki düşüşle 1 Haziran'da normalleşme sürecine başladı. İkinci hedefin ise 21 Haziran olduğu ifade edilmişti. bu süreci yönetmek adına yarın gerçekleşecek kabine toplantısı öncesi Koronavirüs Bilim Kurulu'nun toplanacağı duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün bir kez daha salgın gündemiyle toplanacak.

NTV'de yer alan habere göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılacak toplantı videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Bakan Koca ve Bilim Kurulu üyeleri, yarın toplanacak kabine öncesinde 1 Haziran'da başlayan kademeli normalleşmenin ikinci adımına ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

EN BÜYÜK GÜNDEM AŞILAMA SÜREÇLERİ

İllerin vaka yoğunlukları ve salgının seyri ele alınacak.

Atılması gereken yeni adımlar değerlendirilecek. Aşılama takvimi de toplantıda görüşülecek konular arasında. Mevcut aşı stoku ve yeni aşıların teslimat tarihlerine göre aşılamada geçilecek yeni kademeler belirlenecek.

Yerli aşı çalışmalarına ilişkin de son gelişmeler konuşulacak. Toplantının ardından Bakan Koca, saat 19.00’da YouTube üzerinden canlı açıklama yapacak.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş