metrika yandex

Haberler / Türkiye

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili önemli gelişme: O isim görevden alındı

14.07.2020

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un İstanbul Sözleşmesi ile ilgili “İmzalanması yanlıştı”, “Nasıl imzalanmışsa, usulü yerine getirilerek çıkılır” sözlerinin ardından alevlenen tartışmada dikkat çekici bir görev değişimi yaşandı. İstanbul Sözleşmesi’nin izlenmesi için bünyesinde bir alt komisyon da kurulan Meclis Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun (KEFEK) başkanı değişti.

“9 yılda ne değişti? 9 yıl sonra niye günah keçisi haline geldi? Bu kadar suç ve suçlunun olduğu bir yerde her şeyin suçlusu bir sözleşmeymiş gibi algılamak ve algılatmak hangi oyunun/algının ürünü?” diyen KEFEK Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın’ın görevi değiştirildi.

Kalsın, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu üyesi olurken, KEFEK başkanlığına AK Parti Edirne Milletvekili, daha önce Meclis Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Sözcülüğü görevi yapan ekonomist Fatma Aksal’ın getirileceği öğrenildi.

Yorum Ekle
Yorumlar (3)
Adem boyacı

15.07.2020

İstanbul sözleşmesi 6284 magduruyum evden kovuldum 1500emekli maaşım var 2000 tl nafaka ödüyorum
Adem

15.07.2020

Bu sözleşme den 6284 ile evden kovuldum ve ayrıldım vebali İstanbul sözleşmesi imzalayanların inşaAllah onlarında yuvaları yıkılır parça parça olurlar
Mağdur vatandaş

14.07.2020

Haydi bismillah desteğinizi oyumuzu ve sana olan sevgimizi boşa çıkarma . Davutoğlunun getirdiği ucubeyi çüoe atma zamanı