metrika yandex
  • $32.53
  • 34.82
  • GA17260

Haberler / Türkiye

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz ve ailesinden CHP'ye tepki

22.05.2023

Eşi ve 2 kızı doktor olan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, partisini kadın hakları üzerinden hedef alan CHP yönetimi ve Millet İttifakına tepki gösterdi.

Kızlarını ve eşlerini okutmadıklarına dair atılan iftiralara yanıt veren HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, eşinin kamuda diş hekimi uzmanı olarak çalıştığını, 2 kızının ise tıp fakültesinde okuduğunu söyledi.

CHP zihniyetinin HÜDA PAR hakkında söylediği asılsız yalanların yeni olmadığına vurgu yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz'ın eşi ve aynı zamanda diş hekimi olarak kamuda görev yapan Doktor Meryem Yılmaz ise, geçmiş yıllarda söylenen "Dindarlar çocuklarını okutmuyorlar. İslam, kız çocuklarının okumasına ve çalışmasına engeldir." cümlelerini hatırlatarak şu an HÜDA PAR üzerinden kirli bir algı yürütüldüğünü söyledi.

28 Şubat mağdurlarından olan Doktor Yılmaz, eğitim yıllarında kendisine HÜDA PAR'ın ve dindar insanların engel olmadığını, asıl engel olanların ise CHP zihniyetindeki insanlar olduğunu kaydetti.

"Eşim, 28 Şubat sürecinde başörtüsü sorunu yaşamasına rağmen destek çıktım, okumasına katkı sundum"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, HÜDA PAR'lıların eşlerini çalıştırmadıkları ve çocuklarını okutmadıkları argümanının yalan ve iftiradan ibaret olduğuna vurgu yaptı.

Eğitimini tamamlaması için eşine katkı sunduğunu belirten Hüseyin Yılmaz, "HÜDA PAR'ın kadın politikaları alakalı olarak hem okumanın hem de okuduğunu anlama noktasında eksikliği olan vasat bir insanın, parti programımızı okuduğunda rahatça anlayabileceği kelime ve kavramları dahil farkları anlamlarla kendi bilinç altındakilerini ortaya çıkartacak şekilde bir algı operasyonu yapıyorlar. HÜDA PAR'lıların eşlerini çalıştırmadıkları ve çocuklarını okutmadıkları şeklindeki cümleler yalan ve iftiradır. Benim eşim kamuda uzman diş hekimi olarak görev yapıyor. Öğrenciyken evlendik, okumasına katkı sundum. 28 Şubat sürecinde başörtüsü sorunu yaşamasına rağmen destek çıktım ve 10 yıl aradan sonra tekrar okunmasına katkı sundum. Eşim, şu an uzman diş hekimi olarak görevine devam ediyor. Kızlarını okutmama yönünde iftiralar var. Bir kızım şu an intörn doktor, diğer kızım ise seneye inşallah intörn doktor olacak. Yani birçok arkadaşımızın durumu bu şekilde ama bu müfteriler buna rağmen iftiralardan geri durmuyorlar ve durmayacaklar da." şeklinde konuştu.   

"CHP zihniyeti; başörtülü olan öğrencilerin hepsini okullardan attı, eğitimlerine engel oldu"

CHP zihniyetinin bir eseri olan 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını anlatan Doktor Meryem Yılmaz, herkesin 5 yılda bitirdiği okulu ancak 10 yılda bitirebildiğine dikkat çekti.

Uzman Diş Hekimi olarak kamuda görev yapan Doktor Yılmaz, "CHP ve zihniyetinin HÜDA PAR hakkında söylediği asılsız yalanlar yeni değildir. Geçmişte de bunu yaptılar. 'Dindarlar çocuklarını okutmuyorlar. İslam, kız çocuklarının okumasına ve çalışmasına engeldir' diye bir cümleleri vardı. Şu an bunu HÜDA PAR üzerinden yapıyorlar. Aslında engel olanlar CHP zihniyetindeki insanlardır. Ben 28 Şubat mağduruyum. Bana engel olan HÜDA PAR ve dindar insanlar değil CHP zihniyeti oldu. Diş Hekimliği Fakültesi 5'inci sınıftan ayrıldım, son 3 ayım kala eğitimime ara vermek zorunda kaldım, yani atıldım. CHP zihniyeti; başörtülü olan öğrencilerin hepsini attılar, eğitimlerine engel oldular, meslek hayatlarına son verdiler ve pek çok insanı mağdur ettiler. Ben o mağdurlardan biriyim ve o dönemi yaşamış biriyim. Onların yaptıklarını, yalanlarını, CHP'nin her şeylerini biliyorum, yaşadım ama pes etmedim. 1999-2000'de eğitime ara vermek zorunda kaldım, yani atıldım! 2006 yılında eğitimime geri döndüm ve mezun oldum. Atılmadan önce sınıfta bırakıldım, bazı şeyler yaşadım. CHP zihniyeti yaklaşık 10 yılıma mal oldu. Eğitim hayatım o kadar çok uzadı ki herkes diş hekimliğini 5 yılda tamamlarken ben 10 yılda tamamladım." ifadelerini kullandı. 

"Uzmanlık için başvurduğumda yine önüme engeller konuldu"

Eğitimine devam etme konusunda eşinden sürekli destek aldığını belirten Doktor Yılmaz, "Üniversite 3'üncü sınıftayken evlendim. Eğitimimi tamamlamam için eşim bana çok çok destek oldu. Allah'ım bin kere ondan razı olsun. Ama maalesef CHP zihniyeti bu engeli koydu ve eğitimime ara vermek zorunda kaldım. Mezun olduktan sonra yaklaşık 10 yıl kamuda diş hekimi olarak çalıştım. Çocuklarım üniversiteye gittiği zaman ben de neden uzmanlık olmasın dedim. Önüme hep engel konuldu. Arkadaşlarım üniversitelerde hoca, doçent ve profesör oldular. Neden benim de olmasın diye uzmanlığa karar verdim. Elhamdülillah kazandım, gittim uzmanlığımı tamamladım. Yetmedi şu anda ikinci bir uzmanlığı yapıyorum. Eşim bu süreçte bana hep destek oldu. İlk uzmanlığımı başka bir şehirde yaptım. Çocuklarım ve eşim farklı bir şehirde ben farklı bir şehirde hiç kolay bir süreç değil." diye konuştu. 

"2 kızım da üniversitede okuyor, yakında sağlık camiasına katılacaklar inşallah"

HÜDA PAR'ın kızların okumasına ve çalışmasına engel olduğu yalanlara karşı en büyük örneğin eşi olduğunun altını çizen Uzman Doktor Yılmaz, "HÜDA PAR'ın kadınların çalışmasına ya da kadınların eğitimine engel olduğu yalanına karşı eşim en büyük örnektir. Kız çocuklarının okutulmadığına dair yapılan yalanları da ifade etmek istiyorum. 2 kızım ve 2 oğlum var. Kız çocuklarımın ikisi de üniversitede okuyorlar. Bir kızım intörn doktor diğer kızım da inşallah seneye intörn doktor olacak. İkisi de inşallah sağlık camiasına katılacaklar. Halkımıza ve insanlarımıza hizmet edecekler Allah'ın izniyle." dedi.  

"Bize zorluk ve engel çıkaran hep CHP zihniyetiydi"

28 Şubat sürecinde kendilerine yaşatılan zulümler nedeniyle hem kendisi hem de kız kardeşlerinin eğitimlerine ara vermek zorunda kaldığını belirten Yılmaz, bu mağduriyet nedeniyle rahmetli babasının kızlarının mezuniyetini göremediğini söyledi.

Yılmaz, "Dindarların çocuk kız çocukları okutmadığı yalanının canlı şahitleri bizleriz. Babam, beni ve kardeşlerimin hepsini okuttu. Ortaokula başladığım dönemde hemen hemen hiç kimse kız çocuğunu okutmuyordu. Benim ailem dindar bir ailedir. Biz okumaya ve eğitime başladıktan sonra bulunduğumuz mahallede, çevrede herkes kızlarını okutmaya başladı. Biz, üniversite aşamasına kadar geldik ve üniversiteye başladık. Ben Diş Hekimliği, kız kardeşim Eğitim fakültesinde rehberlik öğretmenliği okuyordu. Bize engel olanlar; İslam dini, Müslümanlar veya dindarlar değildi. Bize engel olan CHP zihniyetiydi. Eğitimimizi engellediler ve 28 Şubat sürecinde bize en büyük zorlukları yaşattılar. Kız kardeşlerim ve ben eğitimimize ara verdik. Rahmetli babam üniversiteden mezun olmamızı göremedi. Okumamız için ve geleceğimiz için çok uğraştı. AK Parti hükümetinin gelmesiyle ve başörtüsü ile ilgili düzenlemeler yapmasıyla biz üniversiteye geri döndük. Mezun olduk, şu anda kız kardeşlerim de çalışıyor. Biri hemşire diğeri öğretmen, ben de diş hekimi olarak görevime devam ediyorum. Dindarları sürekli olarak bu konu üzerinden vurmaya çalışıyorlar ve sürekli bu konu üzerinden dindarların üzerine gidiyorlar. Hem kendi ailemde hem eşimin ailesinde hem de yaşadığım çevrede hiç böyle bir zulüm de ve engel de görmedim. Elhamdülillah hep desteklendim. Aslında bize zorluk ve engel çıkaran CHP zihniyetiydi." şeklinde konuştu. 

Kaynak: İLKHA

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş