metrika yandex

Haberler / Türkiye

Geçmişte Fetö'yü Öve Öve Bitiremeyen Soylu'dan Gergerlioğlu'na Fetücü Yaftalaması

25.12.2019

Geçmişte Fetöye övgüler yağdıran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Dikmen Yerleşkesi'ndeki İl Emniyet Müdürleri Toplantısı'na katıldı. Fethullah Gülenle ilgisi bulunmayan  HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun 'işkence' iddialarına yanıt veren Süleyman Soylu, "Gergerlioğlu’nun FETÖ’nün TBMM’ye sızdırdığı bir milletvekili olduğunu" söyledi.

Süleyman Soylu’nun konuyla alakalı sözleri şöyle:

“Türkiye insan haklarından yana olan duruşunda kararlıdır. İşkenceye sıfır tolerans milletimize taahhüdümüzdür. Son zamanlarda FETÖ'nün TBMM'ye sızdırdığı bir milletvekili marifetiyle sürekli gündeme getirilmeye çalışılan bu iddialar, tutarsızdır, temelsizdir, yalandır ve iftiradır. FETÖ operasyonu yaptık, çözülmeye başladılar. Yüzlerce insan FETÖ’den gözaltındayken sadece bir gruba yönelik konuşmasınlar diye hemen TBMM’deki sözde milletvekili, PKK’nın desteklediği siyasi partiden Meclis'e giren vekil kamuoyu oluşturmaya çalışan anlayışı ortaya koydu.

Adalet Bakanlığındaki FETÖ soruşturması nedeniyle içeride bulunan FETÖ’cülere yönelik yapılan değerlendirmelerde, soruşturmalarda ileri gidilmesin diye aynı vekil FETÖ’nün talimatıyla birlikte devreye girdi. Tüm bunlar terörle mücadelede kararlılığımızı etkilemeyecek. Aynı zamanda işkenceye sıfır tolerans anlayışından da bizi vazgeçirmeyecektir. Demokrasiyi kullanarak güvenlik açığı oluşturulmasına izin vermeyeceğiz.”

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
şükrü savaş

25.12.2019

Geçmişte Hz. Ömer'de helvadan put yapıyor sonra acıkınca yiyordu. İslam gelince insanlar değişmiştir, gelişmiştir. Doğru olan kişinin geçmişteki yanlışlarını üzerine değil bugünkü doğrularını gündeme getirmektir. Aslında burada sorulması gereken HDP=PKK=HDP'nin islamın başbelası - rahmetli Humeyni'nin büyük şeytan dediği - ABD'nin kucağına nasıl oturtulduğu ve onun dümen suyuna nasıl girdiğidir. ABD VE İsrail'in HDP=PKK=PYD' ye tırlar dolusu silah ve mühimmat verdiğini şu enformasyon çağında ortaokul çağındaki çocuklar dahi bilmektedir. Büyük şeytan bu örgütlere bunca silahı iyilik olsun diye mi? vermektedir (...) Saygılar, selamlar.