metrika yandex
  • $32.64
  • 35.41
  • GA18850

Haberler / Türkiye

FİLİSTİN’E DESTEK İNİSİYATİFİ:REFAH SINIR KAPISI AÇILSIN

25.02.2024

Filistine destek inisiyatifi, Mısır- Gazze sınırı olan Refah Sınır Kapısının acilen açılıp, insani desteklerin Gazze halkına biran evvel ulaştırılması için Ankara Ulus'ta basın açıklaması yaptı.

İnisiyatif adına konuşan Mavi Marmara Gazisi Mehmet Tunç, Azerbaycan’dan Bakü-Ceyhan boru hattı üzerinden ve Kuzey Irak’tan limanlarımıza gelen petrolün siyonist İsrail’e sevkiyatı bir an önce durdurulması gerektiğini vurguladı.

Açıklamada, İncirlik ve Kürecik üslerinin kaptılması çağrısı yapıldı. Ayrıca; Antalya, Mersin, Kocaeli ve İskenderun limanlarından işgalci İsrail’e gıda ve meyve-sebze ihracatı sonlandırılması gerektiğinin de altı çizildi.

Filistine Destek İnisiyatifi, Hükümet'in artık icrata geçmesi gerektiğini, Türkiye'nin Yemen ve Malezya’yı örnek almalısı gerektiğini vurguladı.

Mısır yönetimi de çağrı yapan eylemciler, "Refah kapısını hemen açmalı ve Gazzeli kardeşlerine karşı tarihi sorumluluğunu yerine getirmelidir" dediler.

Protestocular, başta Türkiye ve Mısır olmak üzere tüm İslam ülkelerinin yöneticilerinden gasıp israil ile her türlü ilişkiyi kesmelerini talep ettiler.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

REFAH SINIR KAPISI AÇILSIN 

Bismillahirrahmanirrahim.

Aziz halkımız ve kıymetli basın mensupları! 

Bilindiği gibi yaklaşık 5 aydır Gazze’de tüm dünyanın gözleri önünde bir soykırım yaşanıyor. Siyonist İsrail; büyük şeytan ABD ve batılı devletlerin desteğiyle çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 30 binden fazla Gazzeli kardeşimizi hunharca katletti ve katletmeye de devam ediyor. Hastaneler, alt yapı tesisleri ve fırınlar vuruluyor. Yüzbinlerce Müslüman başını sokacak bir çadır bile bulamıyor. Korsan İsrail Gazzeli Müslümanları saldırı, hastalık ve açlıktan oluşan ölüm üçgenine hapsetti. Gazze’de şu anda 17 bin çocuk yetim ve öksüz. 11 bin yaralının durumu ağır. 10 bin kanser hastasının ve 60 bin hamile kadının hayatı tehlikede. Büyük şeytan ABD, Gazze’deki Dünya Gıda Programı’nın faaliyetlerini askıya aldırttı. 360 bin konut Siyonist rejimin saldırıları sonucu yıkıldı. 

Öte yandan İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’nin yayınladığı raporlara göre, siyonist askerler Filistinli kadın ve kızlara burada söylemekten haya ettiğimiz insanlık dışı muamelelerde bulunmakta ve beyaz bayrak taşıyan sivilleri keskin nişancılar vasıtasıyla katletmektedir.   

Bu küçücük kara parçasına sıkışıp kalan 2 milyon 200 bin Gazzeli kardeşimiz ölümün yanında açlık ve salgın hastalıklarla da pençeleşmektedir. Zalim İsrail, bu mazlum kardeşlerimize karşı açlığı da bir silah olarak kullanmaktadır. Özellikle Gazze’nin kuzeyindeki bölgelerde artık açlıktan ölümler başlamıştır. Kuzeyde 700 bin Müslüman yardım ulaşmaması nedeniyle ölümle yüz yüzedir. Hayvanlar bile aç kaldıkları için, şehit olan kardeşlerimizin etini yemektedir.

Ateşkes ilan edilse bile Ağustos’a kadar 12 bin kişinin salgın, hastalık ve yaralanmalardan dolayı öleceği öngörülmektedir. Tüm dünya devletlerinin liderleri ise bu içler acısı durumu sadece izlemekle yetinmektedir. Özellikle Gazze’nin tek umut kapısı olan Refah sınır kapısı hala kapalıdır. Maalesef Mısır yönetimi bu konuya duyarsız kalmakta ve soykırıma ortak olmaktadır. Mısır hükümeti, Gazze’ye yardım götürmek isteyen binlerce tırı Refah kapısında aylardır bekletmektedir. 2 milyon 200 bin Gazzeli Müslümanın çok acil gıda, su, ilaç ve yakıta ihtiyacı vardır. BM’nin acil yardım çağrılarına tüm dünya kulak tıkamaktadır. 

Bu arada Refah bölgesine sıkışan yüzbinler, katliam tehlikesiyle karşı karşıyadır. Mübarek Ramazan ayının yaklaştığı bu günlerde ırkçı İsrail Refah bölgesine saldırı hazırlığında olduğunu duyurmuştur. Katil Netanyahu açlık, cinayet ve soykırım politikasını sürdüreceğini deklare etmektedir. 

Ateşkes görüşmeleri ise, ABD’nin himayesi altındaki Netanyahu hükümeti tarafından sürekli olarak sabote edilmektedir. Netanyahu koltuğunu korumanın peşindedir. Siyonist halka yalan söylemektedir. Anlaşma konusunda ciddi değildir. Hamas’ı yok etmek istemektedir. İşgalci İsrail Gazze’den geri çekilmeyeceğini ve esirleri serbest bırakmayacağını ilan etmiştir. Hatta Ramazan ayında Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişini yasaklayacağını açıklayarak gerilimi daha da tırmandırmaktadır. 

Bu arada Yemen Ensarullah Hareketinin Kızıldeniz’i gasıp İsrail’e dar etmesinin ardından siyonistlerin ihtiyacı olan ürünler Hindistan’dan kalkan gemiler aracılığıyla Birleşik Arap Emirlikleri’ne geliyor, buradan Suud ve Ürdün üzerinden karayoluyla korsan İsrail’e ulaştırılıyor. Bu yola Dubai-Hayfa hattı deniyor.

Maalesef BAE, Suudi Arabistan ve Ürdün siyonistlere bu karayolunu açarak Gazzeli Müslümanların katledilmesine ortak oluyor. Bu işbirlikçi Arap krallıklarını şiddetle lanetliyoruz.  

Siyonistlerin bu saldırganlığı karşısında Hamas, İslami Cihad ve diğer direniş grupları Gazze’yi kanlarının son damlasına kadar savunmakta kararlıdır. Onların bu şanlı direnişine Lübnan Hizbullahı, Yemen Ensarullahı ve Irak İslami Direnişi düzenledikleri askeri operasyonlarla destek vermektedir. Biz Ankara’danHamas’ı, İslami Cihad’ı, Lübnan Hizbullahı’nı, Yemen Ensarullahı’nı ve Irak İslami Direnişi’ni selamlıyoruz. Sonuna kadar Direniş Cephesi’nin yanındayız. Onlarla iftihar ediyoruz. 

Biz, direniş sayesinde korsan İsrail rejiminin çok yakında tarihin çöplüğüne atılacağına ve Kudüs ve Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğüne kavuşacağına inanıyoruz. 

Başta Türkiye ve Mısır olmak üzere tüm İslam ülkelerinin yöneticilerinden gasıp israil ile her türlü ilişkiyi kesmelerini talep ediyoruz. 

Azerbaycan’dan Bakü-Ceyhan boru hattı üzerinden ve Kuzey Irak’tan limanlarımıza gelen petrolün siyonist İsrail’e sevkiyatı bir an önce durdurulmalıdır,

İncirlik ve Kürecik üsleri derhal kapatılmalı, Antalya, Mersin, Kocaeli ve İskenderun limanlarından işgalci İsrail’e gıda ve meyve-sebze ihracatı sonlandırılmalıdır. 

Hükümet için artık icraata geçme vaktidir. Türkiye Yemen ve Malezya’yı örnek almalıdır. Filistin davasına ihanet etmekten vazgeçmelidir. 

Mısır yönetimi de Refah kapısını hemen açmalı ve Gazzeli kardeşlerine karşı tarihi sorumluluğunu yerine getirmelidir.

FİLİSTİN’E DESTEK İNİSİYATİFİ

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş