metrika yandex

Haberler / Türkiye

Edirne İslam Gençliği Derneği başkanı Habil Mert'e "Atatürk'e hakaret" gözaltısı

31.08.2019


Sosyal medya hesabı üzerinden "Atatürk’e hakaret ettiği" gerekçesiyle Edirne İslam Gençliği Derneği Başkanı Habil Mert’in göz altına alındığı bildirildi.
 
Edirne İslam Gençliği Derneği Başkanı Habil Mert daha önce twitter hesabında yaptığı bir paylaşımından dolayı “Atatürk’e hakaret” suçlamasıyla sabah saat 05:00 civarında evine baskın düzenlenerek göz altına alındı.
 
Mahalle sakinlerinden biri, ”Habil Mert, sadece bir twitter paylaşımından dolayı sabahın 5’inde uykusundan uyandırılarak,çocukları ve komşularının durumu hesap edilmeden göz altına alınmıştır” ifadelerini kullandı.
 
Daha önce Nurettin Yıldız’ın konferans vermek için kente geleceğinin duyulmasının ardından birtakım örgütler “Nurettin Yıldız’ı Edirne’de istemiyoruz” başlığı altında sosyal medyada paylaşımlarda bulunarak konferansı iptal ettirmişlerdi. Habil Mert’in başkanlığını yaptığı derneğin Nurettin Yıldız'ı Edirne’ye konferans için davet etmesinden dolayı çıkan olaylarda bir takım sol merkezli sivil toplum örgütlerinin zulmüne uğrayan Edirne İslam Gençliği başkanı Habil Mert 9,5 ay hapis cezası almış daha sonra bu para cezasına çevrilmişti.
 

Yorum Ekle
Yorumlar (1)
Abdullah Aydın

06.09.2019

Rabbime havale ediyorum o zalimleri, Rabbim yardımcısı olsun kardeșlerimin.