metrika yandex
  • $31.81
  • 34.54
  • GA15470

Haberler / Yorum - Analiz

Dünyanın en iyi savaşçıları arasında. İzzettin El Kassam Savaşçıları hakkında tespit ettiklerim şöyle... | İbrahim Karagül

29.11.2023

 

Dünyanın en iyi savaşçıları arasında.
İzzettin El Kassam Savaşçıları
hakkında tespit ettiklerim şöyle...

1- Bildiğimiz, alışık olduğumuz Filistinli direnişçi örneklerinden, modellerinden çok farklılar. 

2- İleri derecede profesyonel görünüyorlar. Nerede, nasıl eğitim aldıkları ayrı bir konu. Ne kadar eğitildikleri aynı bir konu. Ama ince ince işlenmiş bir emek ve sonuç var ortada. 

3- Kassam savaşçıları, şuan dünyanın en iyi savaşçıları arasında gösterilebilir. Bu net! 

4- Direnişçiler ama ileri derece özel harekat eğitimi almışlar. Büyük devletlerin Özel Birlikleri’ne benzer bir yapıya sahip olukları öne çıkıyor. 

5-  Şehir savaşlarında yetenekleri olağanüstü. Savaşçı ruhun yanında, direnç, taktik, lojistik, operasyonel kabiliyet açısından şaşırtıcı üstün özellikler sergiliyorlar. 

6- Çok akıllılar. İdeolojik kimlik, siyasi bilinç, toplumsal aidiyet duyguları çok yüksek. Büyük bir amaca kilitlenmişler. 

7- İçlerinde kadın savaşçılar da var. Onların da, kamuflajları içinde, son derece profesyonel asker, özel harekat birlikleri olduğu açık. 

8- Bir örgüt değil bir devlet kurumsallaşması, yeterliliği, silahlı geleneği, eğitim ve terbiyesi öne çıkıyor. Bunu ilk kez görüyoruz. 

9- Ağırbaşlılar. Savaşırken de, esir değişimi sırasında da hiçbir şımarıklık, aşırılık görünmüyor. İsrail askerlerindeki taşkınlıktan ve hafiflikten onlarda eser yok. 

10- Ne yapacaklarını bilen, kendinden emin, insan ilişkilerine dikkat eden, davranış ve nezakete sahip eğitim de aldıkları ortada. 

11- Filistin savaşçıları, Ortadoğu’da sadece direnişe değil, asker/ordu modellerine bile ilham olacak, büyük değişimlerin kapısını açacaktır. 

12- Hem savaşırken, hem açıklamalar yaparken, hem esir değişimi sırasında görünen şu: Bir ordunun tam çekirdeği inşa edilmiş. Artık orduyu bu çekirdeğin etrafında örmek, inşa etmek kalmış. 

13- Gazze direnişinde Kassam Savaşçıları; hem olağanüstü mücadele, savaş örneği sergilediler.
Hem de dünyanın en iyi PR şirketlerinden daha başarılı bir uluslararası kamuoyu oluşturdular. 

14- Bundan sonra Filistin eski Filistin olmayacak. Bir ülke, bir devlet, bir nesil yeniden yükselecek. 

15- Bundan sonra İsrail eski İsrail olmayacak. Çözülecek, güç kaybedecek. Dünyada kaybetti, kendini de tüketecek. 

16- Şunu rahatlıkla olarak ifade edebilirim;

Kassam Savaşçıları yeni bir şeyin doğuşunu ilan etti.

29.11.2023 TR Haber

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş