metrika yandex

Haberler / Türkiye

Dünya Kudüs Günü etkinliği, tam kapanma nedeniyle iptal edildi: 7 Mayıs'ta herkes sosyal medya başına!

29.04.2021

Dünya Kudüs Günü Platformu, 7 Mayıs Cuma Dünya Kudüs Günü’nde yapılacak olan etkinliğin tam kapanma süreci nedeniyle iptal edildiğini duyurdu. Platform, duyarlı tüm insanları sosyal medyadaki kampanyalara destek vermeye davet etti.

Dünya Kudüs Günü Platformu’nun bilgilendirme notu şu şekilde:

Kamuoyuna

Her yıl Ramazan Ayının Son Cuması Tüm Dünyada Duyarlı Müslümanlar tarafından Dünya Kudüs günü olarak çeşitli Etkinliklerle İhya edilmektedir..

Bizlerde Türkiyeli Müslümanlar olarak Konuya duyarlı Sivil toplum kuruluşları ile Her yıl "Dünya Kudüs günü platformu" olarak Bu günde yürüyüş ve program yaparak Filistinli kardeşlerimize destek veriyor, Direnişle olan Ahdimizi tazeliyorduk..

Ancak bu yıl Pandemi nedeniyle tam kapanma olacağından bu yılki planladığımız Bayrak asma kapanma sürecine kadar Kudüs der deki kardeşlerimiz tarafından yapılacak.. Kitlesel basın açıklaması ve Araç konvoyu etkinliklerini yapamayacağız..

Sosyal Medyada Görsellerle ve Basın açıklamamızı paylaşarak Dünya Kudüs gününü ihya etmeye çalışacağız.. Konuya duyarlı bazı TV kanallarında da program yapmaya çalışacağız..

Kamuoyuna ilan ederiz..

Yaşasın Filistin intifadamız..

Yaşasın Kudüs Direnişimiz..

Yaşasın Ümmet Kardeşliğimiz..

Dünya Kudüs Günü Platformu

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş