metrika yandex

Haberler / Türkiye

Cumhuriyet, yüzde 85’i unutturup, yüzde 15’i hedef gösterdi

26.07.2021

​​​​​​​Türkiye’deki derneklerin yüzde 15’in dini hizmet amacıyla kurulduğunu haberleştiren Kemalist Cumhuriyet, “Dinci dernekler ülkeyi sardı” başlığını atarken, yüzde 85’lik dilim içinde kalan derneklere ise toz kondurmadı. 

Türkiye’deki dini derneklerin sayısı her geçen gün artarken, bu durum bazı İslam düşmanlarını fena halde rahatsız ediyor.

İslam karşıtı haberleriyle bilinen Cumhuriyet gazetesi, İçişleri Bakanlığı’nın verilerini aktardığı haberinde dini hizmetlerde bulunan dernekleri hedef aldı.

Haberde, Türkiye’de her 100 dernekten 15’inin dini hizmet amacıyla kurulduğu yazılıp, “Dinci dernekler ülkeyi sardı” ifadeleri kullanılırken geriye kalan mesleki ve dayanışma dernekleri, spor dernekleri, eğitim araştırma dernekleri, kültür, sanat ve turizm dernekleri hakkında tek söz edilmedi.

Toplam dernek sayısının yüzde 85’lik kısmına toz kondurmayan Cumhuriyet, direk olarak dini hizmetlerin gerçekleştirilmesine yönelik faaliyet gösteren dernekleri gündeme getirerek niyetini bir kez daha göstermiş oldu.

Haberin devamında il il veriler aktarılarak dini derneklerin Türkiye’nin her tarafını sardığı şeklinde skandal bir yoruma da yer verildi.

Açıkça planlı ve programlı saldırının yapıldığı haberin benzeri geçtiğimiz günlerde Odatv ve Artıgerçek gibi sitelerde de yer almıştı.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş