metrika yandex

Haberler / Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan basınında:''İslam dünyasının lideri hoş geldin''

14.02.2020

Pakistan basını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sayfalarında geniş yer ayırırken; ülkenin yen üksek trajlı gazetelerinden Daily Ittehad, ziyarete özel ek  çıkardı.  Daily Ittehad Gazeti Türkçe olarak, “İslam dünyasının lideri Pakistan'a hoş geldin” ifadelerini kullandı.

Gazete, Erdoğan’ın Pakistan ziyareti için özel ek çıkardı. Gazetenin ilk sayfasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın büyük bir fotoğrafı kullanıldı. Fotoğrafın arka planında Sultanahmet Camii ve İslamabad’ın simgelerinden Faysal Camii’ne yer verildi.

SAMİMİ VE YARDIMSEVER BİR LİDER

İngilizce ve Urduca olarak CumhurbaşkanıRecep Tayyip  Erdoğan’dan övgü ile bahsedildi. Tayyip Erdoğan’ın “samimi ve yardımsever bir lider” olduğu belirtildi. Ziyaretin, Türkiye ve Pakistan ilişkileri açısından önemi vurgulandı.

MAARİF VAKFI BAŞKANI BİROL AKGÜN İLE RÖPORTAJ

Daily Ittihad gazetesinin  son sayfasında ise, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün ile yapılan röportaja yer verildi. Söyleşi de, Pakistan'da terör örgütü FETÖ'den temizlenerek Maarif Vakfına devredilen okullardaki başarı ve bunun ülke gelişimine olumlu etkisi anlatıldı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş