metrika yandex

Haberler / Türkiye

CHP'li Prof. Dr. Gaye Usluer'in Demokrasi Anlayışı: Kendine Demokrat Prof...

20.08.2019

Cumhuriyet Halk Partisi 25. ve 26. dönem Eskişehir  milletvekili ve Parti Meclisi üyesi olan Prof Dr. Gaye Usluer,bugün sabah ki İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla Diyarbakır Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri'ne atanan kayyımlar hakkındai kişisel sosyal medya hesabından, karara yönelik tepkisini içeren bir mesaj paylaştı.

Paylaşımında demokrasi, sandık ve halkın iradesine vurgu yapan Usluer, meseleyi ''seçmen iradesinin gaspı'' olarak nitelendirdi.

Fakat Mısır'da ilk Demokratik seçim sonucu halkın özgür iradesiyle iktidara gelen ve ardından, Temmuz 2013 yılında  antidemokratik darbe ile koltuğundan indirililen Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yapılan antidemokratik darbe hakkındaki paylaşımında, sandığı ve halk iradesini küçümseyen bir ifade biçimi kullanmak da herhangi bir sorun görmedi.

Sandık ve halk iradesi konusunda 6 sene arayla yaptığı 2 paylaşım arasındaki çelişki, milletvekili Usluer'in demokrasiye karşı bakış açısındaki tutarsızlığının sorgulanmasına neden oldu.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş