metrika yandex

Haberler / Sivil Toplum

Ankara’da Kasım Süleymani Katliamı Protesto edildi

12.01.2020

Ankara’da Kasım Süleymani Katliamı Protesto edildi

Ankara Kudüs İnsiyatifi , bugün Ulus meydanında ABD' tarafından Kudüs gücü  komutanı General Kasım Süleymaninin  katletmesi üzerine  ve ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararı alması üzerine basın açıklaması ile protesto etti..

Sunuculuğunu Muhsin Telek'in yaptığı basın açıklaması Ali Cevad Samedi'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Çevre illerden kişilerin  de katıldığı eylemde, 'Kahrolsun ABD Kahrolsun İsrail', 'Siyonist Trump Hesap Verecek', 'Terörist NATO Türkiye'den Defol', 'Terörist ABD Türkiye'den Defol', 'Kudüs'ün Şehidi Süleymani', 'Kasım Yolun Yolumuzdur', 'Direniş Ekseni Onurumuzdur', 'Denizden Nehire Özgür Filistin', 'Kudüs'e Selam Direnişe Devam', 'Müslümanlar Kardeştir ABD Kalleştir' ve 'Biz Biriz Ümmetiz Kardeşiz' sloganları eşliğinde basın açıklamasını Kemal Kemahlı okudu.

Basın Açıklamasını okuyan Kemal Kamahlı ;  Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füzelerini almasının ardından ABD senatosunun ülkemize yaptırım uygulanmasını öngören tasarıyı kabul etmesi, yine senatoda sözde Ermeni soykırımının tanınması ve kumarbaz Trump’ın da bu durumu destekleyici beyanlarda bulunması üzerine NATO üsleri ozellikle de İncirlik ve Kürecik yeniden kamuoyunun gündeme geldiğini, devlet yetkililerinin ABD-NATO üslerini kapatma tehdidinde bulunduklarını bu nedenle  Ankara Kudüs Gönüllüleri İnisiyatifi olarak Türkiye’ye yönelik aldığı yaptırım kararlarından dolayı ABD’yi  ve Siyonist Trump'ı şiddetle kınadıklarını belirtti.

Kamahlı açıklamasında; “Biz biliyoruz ki ABD ve diğer emperyalist ülkelerde ‘müttefiklik, dostluk, vefa’ yoktur. Onların sadece kendi menfaat ve çıkarları vardır. Türkiye, ABD ve diğer güçlerin etkisinden bir an önce kurtulmalıdır. Askeri, ekonomik ve bilhassa kültürel hegemonya ve prangaları kırmalıdır.  ABD’nin Türkiye’deki İncirlik ve Kürecik başta olmak üzere birer fitne ve fesat merkezleri olan bütün üsleri kapatılmalıdır. Bağımsız, onurlu, ilkeli, halkımızın ve ümmetin menfaat ve çıkarlarını önceleyen bir iç ve dış politika takip edilmelidir. Türkiye NATO'dan çıkmalı ve Avrupa Birliği sevdasından vazgeçerek 54. Hükümetin Başbakanı merhum Erbakan hocamızın kurduğu D 8'leri canlandırmalı ve D 60 hedefine ulaşmalıdır.  Yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında halkımızın ezici çoğunluğu Kürecik ve İncirlik başta olmak üzere tüm NATO üslerinin kapatılmasını ve NATO’dan çıkılmasını istemektedir. O halde daha ne duruyorsunuz? Boş tehditleri bırakın! ABD ve Korsan İsrail tehditten ve sözden anlamaz. Onlar ancak güçten anlar.

Tıpkı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın 26 Temmuz 1975’te başbakanlığa vekalet ederken yaptığı gibi siz de İncirlik ve Kürecik dahil tüm ABD-NATO üslerini derhal kapatın.  Bu arada geçtiğimiz günlerde Büyük Şeytan ABD'nin binlerce  tır silahla desteklediği ve askeri eğitim verdiği terör örgütü tarafından şehit edilen 4 askerimize yüce Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Açıklamada ABD ve Siyonist İsrail’in  Irak’ta 3 Ocak gecesi ABD askeri helikopterleri  tarafından Bağdat havaalanı yolunda İran  Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi başkan yardımcısı Ebu Mehdi El Mühendis'in de bulunduğu araca füzelerle saldırarak 8 seçkin Müslüman komutanı katlettiklerini, Pentagon'un  yaptığı resmi açıklamaya göre, bu vahşi saldırının emrini katil Trump bizzat kendisi verildiğini, bu katliamı yapan büyük Şeytan ABD’yi, Siyonist Trump ve korsan İsrail’i şiddetle lanetlediklerini belirttiler. 

Kamahlı açıklamasında ; Kasım Süleymani Katliamıyla bütün geçmişinin, katliam, soykırım, işgal, darbe ve yıkımlarla dolu olan emperyalist Amerika’nın, siyonist İsrail rejiminin  ve onların bölgedeki işbirlikçilerinin, gerçekleştirdikleri bu son saldırı ile yeni bir dönemin kapısının da  açıldığını söyledi.

Amerika ve israil geçmişi katliam, soykırım, işgal, darbe ve yıkımlarla doludur

Kemahlı, “Bütün geçmişi, katliam, soykırım, işgal, darbe ve yıkımlarla dolu olan emperyalist Amerika, siyonist israil rejimi ve onların bölgedeki aşağılık işbirlikçileri, gerçekleştirdikleri bu son saldırı ile hak batıl savaşında yeni bir dönemin kapısını açmış oldular. Kuşkusuz ki, müstekbir ve tağutların doğasında zulüm ve saldırı, cinayet ve katliam, azgınlık ve zorbalık vardır. Onların doğasında sultacılık, tahakküm ve yağmacılık vardır. Onların doğasında insanların onurlarını çiğneme, haklarını gasp etme, yurtlarını işgal etme, zenginliklerini talan etme vardır. Onların doğasında ilahlık taslama, şeytanın bayrağını dikme vardır. Bundan dolayıdır ki, bu müstekbir ve tağutlar, bölgedeki çıkarlarına, şeytani varlıkları ve kirli planlarına son vermek isteyen bütün Müslümanları, bütün ve direnç noktalarını yok etmek için bir an olsun durmuyorlar, geceli gündüzlü saldırılarını sürdürüyorlar. Amerika’nın Bağdat havaalanı yolunda gerçekleştirdiği saldırısı, günümüzde gerçekleştirilen alçakça bir saldırı olduğu gibi, gerçekte bu saldırı, Nemrud ve Firavunların, Ebu Leheb ve Yezidlerin hak ehline ve hak cephesine yönelik sergilediği amansız ve azgın saldırıların günümüzdeki yeni bir tezahürüdür.” dedi.  

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş