metrika yandex

Haberler / Dünya

Akşener: Çakıcı’nın Tehdidinin Adresi Erdoğan Ve Adalet Bakanı

20.11.2020

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i partisinin genel merkezinde ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrası açıklama yapan genel başkanlar, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Akşener, Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik mektubu hakkında, “Türkiye'yi yönetenlerin de kulağının üstüne yatması çok manidardır” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Karamollaoğlu ise "Sayın Cumhurbaşkanının son dönemlerde adalete önem verdiğini ve kalkınma için yeni bir hamle başlatacağını söylemesi ifade olarak güzel ancak yine de tatminkar değil. Bu şartlarda her şeyin güzel olacağını ifade etmek sadece iyi temenniden ibaret kalır” dedi.

“SİYASETÇİLER BİRBİRİNİN DOSTU OLMAK DURUMUNDADIR”

Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik mektubu hakkında konuşan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

"Biraz önce savcılığın CHP'nin müracaatı üzerine soruşturma açtığına dair bir bilgim oldu. Bunu olumlu karşılıyorum. Fakat, dünden itibaren merak ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanının bu tavra karşı herhangi bir tutumu olacak mı diye.

Şu ana kadar herhangi bir cümle, kelime duymadık. Ana muhalefet partisinin genel başkanının tehdit edilmesi ve Türkiye'yi yönetenlerin de kulağının üstüne yatması çok manidardır. Siyasetçi, siyasetçinin dostu olmak durumundadır.

Bunun milli iradeye karşı yapılmış bir tehdit olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar hiçbir siyasetçi bu tehdidin yanında durmadı."

Karamollaoğlu ise her şeye rağmen Çakıcı hakkında soruşturma başlatılmasının olumlu olduğuna işaret ederek, "Adalet, kanunlarla ortaya çıkmaz. Adalet, bir yaklaşım ve zihniyet işidir.

Adaleti yok sayanlar cezalandırılmadığı müddetçe adalet tesis edilemez. Birisi adaleti çiğnediği zaman sizden de olsa onun hakkında işlem yapabiliyorsanız işte o zaman Türkiye'de adalet var demektir." değerlendirmesinde bulundu.  (AA, Karar)

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş