metrika yandex

Haberler / Türkiye

Ak Parti'de seçim için Erdoğan'a iletilen tarih belli oldu

22.06.2022

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan her açıklamasında, seçimin zamanında yani 2023 Haziran'ında yapılacağını söylerken, muhalefet kasım ayında sandık kurulabileceği ihtimaline karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

AK Parti kulislerinde, haziran ayındaki üniversite sınavı ve cumhurbaşkanlığının ikinci tura kalma ihtimaline karşı seçimin bir ay öne çekilerek, 14 Mayıs'ta yapılabileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan her açıklamasında, seçimin zamanında yani 2023 Haziran'ında yapılacağını söylerken, muhalefet kasım ayında sandık kurulabileceği ihtimaline karşı hazırlıklarını sürdürüyor. AK Parti kulislerinde ise seçime sınav ve tatil ayarı konuşulmaya başlandı. Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, AK Parti’de ağırlık kazanan seçim tarihinin bir ay öne çekilerek, 14 Mayıs 2023 olarak belirlenmesi görüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildi.

5 haftalık öne çekme konusunda, haziran ayını boyunca devam edecek sınavlara dikkat çekiliyor.

Bir diğer neden de Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu olarak gösteriliyor. 18 Haziran'da yapılacak seçimin ikinci tura kalması durumunda 2 Temmuz'da yapılacağına, tatile gidilen ve üreticinin tarlada yoğun olduğu döneme denk geleceği belirtiliyor.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş