VALİ’Yİ AĞLATIP, YÜKSEK YARGICI ÖLDÜREN HUKUK!!

25.08.2017
Güven Akıncı

Olagelen bir uyku hâli midir, basiretsizlik mi, gafillik mi? Anlayamıyorum!!

 

Sahi, kitlesel bir imha planının “kılıç artıklarıyız” da korkudan çıldırıp aklımızı mı yitiriyoruz? Nedir bu olan biten Allah aşkına?

 

Liderin esprisine gülmeyenin hapse atıldığı Kuzey Kore ile telefonla aradığı kişinin Bylock kullanıcısı olması nedeniyle hapse atılan gazeteciyi tutuklayan Türkiye`nin gitgide birbirine benzediğini fark eden yalnızca bir avuç insan mıyız?

 

Nereye varacak bu işin sonu, var mı mantıklı bir izahınız?

 

İsimlerinin önüne “eski“ sıfatını koyduğunuz; Cumhurbaşkanı’nı, Meclis Başkanı’nı, Başbakan’ı, bakanları, milletvekillerini itibarsızlaştırıyorsunuz.

 

“Eski“ Diyanet İsleri Başkanı’na “hain“ diyor, yakın tarihin tanık olmadığı bir hoyratlıkla ve sanki bir yerden emir almışçasına sağa sola çamur atıyorsunuz!

 

Henüz yargı aşamasında insanlara suçlu muamelesi yapıp, yargılamadığınız “eski“ valiyi mahkeme salonunda ağlatıyor, yargılamadığınız “eski“ yüksek yargıcı mahpus damında öldüren hukukunuza güvenmemizi istiyorsunuz.

 

Günahıyla sevabıyla, iyisiyle kötüsüyle bu ülkeye hizmet etmiş insanlara saldırıyorsunuz.

 

İçinizde bir tane, evet tek bir tane “besleme“ olmayan yok! İşte tam da bu yüzden özgür olamıyor, akli selimle davranamıyorsunuz.

 

Oturduğunuz koltuk(lar) da, tuttuğunuz köşeler de, şişkin banka hesaplarınız da, maaşlarınız da bu mazlum milletin verdiğidir. Semirin ve azgınlaşın diye getirilmediniz, size “yarı tanrısallık“ hissi yaşatan o yerlere!

 

Muhitine gökdelenler dikip, soluklanma yerlerini imara açtınız, cebindeki üç kuruşuna atadan kalma evine arsasına göz koyup, doğmamış çocuğuna borç bakiyesi çıkarttınız. Sonra da bu halka “tek çareyiz” dediniz. “Bizden sonrası tufan” dediniz.

 

Oysa bu gariban millet, sizi oylarıyla iktidar yapmıştı. Siz asker postalı altında ezilmeyin diye Ergenekon/Balyoz süreçlerinde destek vermişti bu millet size. Yerleşik düzenin sahipleri “367 olacak” dediğinde bu millet iradesine ipotek koyulmasına izin vermedi, sizi yüzde 47 ile tekrar iktidar yaptı.

 

17-25 Aralıkta iktidarınızı, 15 Temmuz alçak kalkışmasında canınızı kurtaran yine bu asil millet oldu.

 

Tek olmasa da büyük oranda mesulü olduğunuz, “devleti fetullahçılara açma“ bahsinde en sorumlu günahkârlarımız olduğunuz halde zeytinyağı gibi üstte çıktınız.

 

Yetmiyor!! Her muhalif İslamcıyı, “fetöcü” diyerek maaşlı trollerinize boğdurmak istiyorsunuz. Oysa adı geçen soylu insanlar, siz fetö ile trencilik oynarken sizi uyarmakla meşguldüler sadece, ki bunu iyi biliyorsunuz.

 

Her muhalif kürdü Pkk’lı, her solcuyu vatan haini ilan ediyorsunuz.

 

Gayretullah’a dokundunuz, Sünnetullah’ı ıskaladınız, Allah yok gibi davrandınız. Diliniz yalan, sisteminiz talan, siyasetiniz balon artık...

 

(guvenakinci hotmail.com)

Yorum Ekle
Yorumlar
Ali Doğan

25.08.2017

Izninizle paylaşmak istiyorum.
NewsBox
Ford Servis / Oto Çiftel
Dürümiye / Lezzete Davetiye
Yazarın diğer yazıları