17 Ağustos 2019 Cumartesi •

28 Şubat'ı Özlüyorum!

11.05.2019
Osman KAYAER

28 Şubat'ı Özlüyorum! / Osman KAYAER

Ne güzeldi o günler!

Polis copları altında inliyor, mahkeme koridorlarında sürüm sürüm sürünüyorduk. Kızlarımızın ve kadınlarımızın başları zorla açılıyor, okumak isteyenler inançlarını terk etmek zorunda kalıyordu. Ne güzeldi o günler, depremlerin Allah’ın dilemesi ile olduğunu söyleyenler derhal hapsi boyluyordu.

Ne güzeldi o günler!

Soyguncuların ellerinde koca ülke 1 sente muhtaç olmuştu. Bankalar batıyor, halkın paraları talan ediliyordu. Bırakın ev almayı, kira ödeyecek parayı bulamıyorduk. Bir kaç istisnayı bir kenara bırakacak olursak, hiçbirimizin arabası yoktu. Bir çift ayakkabıyla bir kaç sene idare ediyorduk.

Ne güzeldi o günler!

Kartel medyasında çıkan uydurma haberlerde ne irticacılığımız, ne gericiliğimiz ve ne de yobazlığımız kalıyordu. Her gün iğrenç bir böcek gibi hakarete uğruyorduk. Bir kaç günde bir uydurma irticai örgüt listelerinde adımız yayınlanıyordu. Gazetelerde ismimizi görmekten mutlu oluyorduk.

Ne güzeldi o günler!

Spiker “acı var mı acı” diye soruyordu

Ne güzeldi o günler!

İmam Hatip Okullarının orta kısmı kapatılmış, lise kısmını bitirenlerin üniversiteye girmeleri zorlaştırılmıştı. Ana-babalar çocuklarını düz liseye geçirmek için koşuşturup duruyordu. Üniversiteli kızlarımızın zorla başı açılıyor, bu yüzden pek çoğu psikolojik problemler yaşıyor, travmalar geçiriyordu. Parası olan birkaçımız çocuklarını yurt dışına gönderme ayrıcalığına kavuşuyordu.

28 Şubat'ı özlüyorum!

Çünkü İslam'ın izzetini savunmak üzere bir araya gelmiş üç beş kişi dışında kimse yoktu yanımızda. Ne güzeldi o günler, polis copu altında “Zafer bizim” diye haykırıyorduk. Polis tarafından toplanıp nezarethanelerde adliyeye gönderilmek üzere bekletiliyorduk.

Ne güzeldi o günler!

Namaz kılıyor, oruç tutuyor, içki içmiyor, karısıyla dans etmiyor, karısının ve kızının başını açmıyor, diye  askeriyeden atılıyorduk. İrticai faaliyet yapıyor diye öğretmenlikten ve memurluktan kovuluyorduk. İş bulmak için çalmadığımız kapı kalmıyor, sonunda pazaryerinde limon satıyorduk. Evimize 3-5 kuruş götürdüğümüzde dünyalar bizim oluyordu.

Sonra bir gün, bu mutlu günlerimiz yeni bir parti yüzünden karardı. Bu parti iktidara geldi. Bize yapılan bütün zulümlere mani oldu. Artık acı çekemez olduk. Paramız da vardı, arabamız da. Her köşe başına bir cami yaptılar, halbuki biz mağbetsiz şehirlerde yaşamayı pek sevmiştik. Çamurlu yollarımıza asfalt attılar. Bu hiç hoşumuza gitmedi.

Devlet kademelerinde bize görevler verdiler.  Dahası başörtülü kızlarımızı işe aldılar. Bütün mutluluğumuz bozuldu, bütün huzurumuz yerle bir oldu. Çünkü biz acıdan hoşlanıyor, kasvetten haz alıyor, keder ve ıstıraptan besleniyorduk. Bu yüzden arabesk dinliyorduk. Hor görülmek, adam yerine konulmamak, yobaz diye aşağılanmak çok hoşumuza gidiyordu. O parti bütün bu hoşlandığımız şeyleri elimizden aldı.

28 Şubat'ı çok özlüyorum!

Lanet olsun sizin iktidarınıza, lanet olsun sizin rahatınıza. Lanet olsun sizin hızlı treninize, lanet olsun sizin dünyanın en büyük hava limanınıza, lanet olsun sizin boğazdaki tünelinize, ben acılarımı geri istiyorum. Ben bana işkence edecek, beni aşağılayacak, benim dinime sövecek bir iktidar istiyorum. Ben, “acı varmı acı?” diye soran spikere “evet hem de nasıl” diye cevap vermek istiyorum.

Bazı arkadaşlarımız bu gün, bu makam’da yaşıyor. Onlara rahat batıyor, dört gözle 28 Şubatın geri gelmesini bekliyor ve istiyorlar.

Yorum Ekle
Yorumlar
Ahmet Aydınsoy

15.05.2019

Kalemine yüreğine sağlık Kıymetli hocam. Adına bilmem ne sendromu dedikleri katiline aşık olmak böyle bir şey olsa gerek herhalde.
Mustafa

15.05.2019

Sanırım Stockholm sendromuna tutulduk ki bize kötülük yapanları özlüyoruz...Çok güzel bir yazı olmuş...
Salih zeki

15.05.2019

Allah razıolsun gerçek ten mükemmel anlatım ama abdesalıp namazkılan nankör çok Allah yardımcımızolsun
Munevver Arslan

14.05.2019

O günler ney di öyle Rabbim korusun o günlere dönmekten . Fakat Allah bize hayırlı bir lider vermişse bu nimetin şükrünü bilmemiz lazım .bilmesek nankörlük edersek tutar elimizden alır ve yine eski kötü günlerimize Hafızan Allah doneriz
Bahattin Albayrak

13.05.2019

Bir serzeniş bu kadar güzel mi anlatılır ömrün uzun olsun kime anlatırsın
Bahattin albayrak

13.05.2019

Bu millet bu kadar rahatlığa layık değilmiş rahatlık batiyor nankörlük almış yürümüş nimetin Şükrü bilinmezse geldiği gibi geri gider bu beyinsizler yüzünden Yarab cezalandırma bizi Amin
Selami

13.05.2019

Ve neblukum bilşerri vel hayri fitneten diyor Rabbimiz.yani "sizi hayırla ve şerle sinayacagiz"28 şubat mekke dönemini kismen hatirlatan zorlu bir sinavdi.Ama müslümananin kalitelisiyle kalitesizine tefrik etmişti.Allah temizi pisten bu zorlu sinavlarla ayırıyor.yani Rab den zorlu mekke veya 28 Şubat istenmemeli..Lakin rehavet medinesinde kaybolup giden müslümanciklarada üzülmeli değil mi hocam?
Selami

13.05.2019

Şerlerden ehveni şerri begenmelisin modunda bir yazı. .28 şubat kısmen müslümanların mekke siydi.kaliteli kalitesiz müslümanlari ortaya çıkarmisti en azindan.ya simdi vaziyetimiz ne
Ramazan Taşpınar

12.05.2019

Eline sağlık Osman hocam..Adam'ın davası olur; adam olmayanların da midesi, patates ve soğanı olur..
Necati Altay

12.05.2019

Noktası virgülüne kadar katılıyorum, Allah razı olsun halimize tercüman olmuşsunuz bunları unuttuk kurulan patates soğan tuzağıyla oynuyoruz
Mehmet KAYA

12.05.2019

Osman hocam! Bu tesbitlerin doğru değil. Kimse 28.Subatı istemiyor. 28. Şubat süreci sonrası iktidara gelen bizlerden 28.Şubat döneminde ezilen , horlanan, aşağılanan bizler de dahil tüm halkımız adalet, merhamet, sefkat, yönetim becerisi, ekonomik kalkınma istiyor. Bu Millet bizi yönetimde tutmak için canları dahil her türlü fedakarlıkta bulundu, tankların altında ezildi. Şimdi iyorki asgari ücret 2020 TL. Domates 10 TL. asgari ücretle geçinmem mümkün değil, durumu bu hale niçin getirdin? Yolsuzluk söylentileri var, türedi zenginler etrafimizda pervasızca dolanıyorlar. Niçin yolsuzlukların üzerine gitmiyorsun? Ekonomi, ME, Adalet , tarım çöktü. Niçin emaneti ehline vermiyorsun? Bu gidişle elimizdeki güzellikleri kaybedeceğiz, artık bizi dinle, bize itibar et. MHP size ip atıyordu, hakaret ediyordu. Şimdi strateji değiştirdi. Onun çizgisine girmen senin yok olman demektir, bundan vaz geç. Şimdi millete cevap olarak arkadaşlar daha önce Tek Parti dönemi, 12 mart, 12 Eylül 28.şubatı unutma , bana şükret demek dogru bir yaklasim degildir. O zaman biz niye iktidara geldik?
Yusuf camcı

12.05.2019

Bu yazıyı yazan,a Tebrikler. Geçmiş,i çok çabuk unutan bir toplumuz.Bu yazı başımızdan neler geçtiğini anlatıyor. Allah o günleri bir daha geri getirmesin. Maalesef yeni yetişen nesil anlatılsa da idrak edemiyor gençliğe 28 Şubat,ı çok çok anlatmak lağzım.
Mevlüt koç

12.05.2019

Hocam ağzına yüreğine sağlık Allah razı olsun bu kadar güzel ifade edilebilirdi halimiz
Aslan

12.05.2019

Bu yazıyı okuyup da tepki vermezsem çok büyük bir vebal olur. Allah beni affetmez. Üstadım, gözüne gönlüne ve yüreğine sağlık. Allah sizlerden razı olsun..
Sadettin Bayram

12.05.2019

İlginç ve sitemkár. İçten içe haklı öz eleştiri. Teşekkürler Kayaer. Kardeşim.
Hüseyin KAYA

11.05.2019

Allah razı olsun kalemine yüreğine sağlık
alpaslan arslan

11.05.2019

üstadım ironinin kralı olmuş, tebrikler, kalemine yüreğine sağlık.
Dürümiye / Lezzete Davetiye